Partner serwisu

Ekspansja Wizz Air z Albanii. Czwarty samolot w Tiranie i sześć nowych tras

Rafał Dybiński 15.03.2021

Ekspansja Wizz Air z Albanii. Czwarty samolot w Tiranie i sześć nowych tras
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Wizz Air uruchomią wiosną sześć nowych tras z Tirany, w tym cztery do Włoch oraz dwie do Szwecji – poinformowano w oficjalnym komunikacie. Stolica Albanii oferować będzie w ten sposób już 27 połączeń taniego węgierskiego przewoźnika.
Wizz Air zbazuje w Tiranie od 28 maja czwarty samolot, który umożliwi realizację rejsów do sześciu nowych destynacji. Stolica Albanii zyska w ten sposób połączenia z Ankoną, Genuą, Malmoe, Pescarą, Rzymem i Sztokholmem.

Niskokosztowiec z Węgier otworzył bazę w Tiranie w lipcu 2020 roku, początkowo uruchamiając piętnaście tras do ośmiu krajów. Rozszerzenie rozkładu lotów w maju pozwoli zwiększyć rocznie o 500 tys. miejsc oferowanie ze stolicy Albanii.

Tanie linie lotnicze z Europy Środkowej po raz pierwszy wylądowały w tym bałkańskim państwie w kwietniu 2017 roku. Wówczas zainaugurowano połączenie z Bukaresztu do Tirany. Od tego czasu przewoźnik z Węgier obsłużył już ponad 650 tys. pasażerów przylatujących i wylatujących z Albanii. Plany na 2021 rok przewidują odprawę ponad 1,2 mln podróżnych.

Pierwsze dwie nowe trasy Wizz Air z Tirany wystartują 14 maja, kiedy rozpoczną się rejsy do Malmoe i Rzymu. Obie destynacje będą realizowane początkowo trzy razy w tygodniu, a od 28 maja nawet pięć razy w tygodniu. Następnie stolica Albanii zyska bezpośrednie połączenie ze stolicą Szwecji. Loty do Sztokholmu będą obsługiwane dwa razy w tygodniu od 15 maja. 28 maja odleci pierwszy samolot do Pescary, 1 czerwca do Genui, natomiast 4 czerwca listę nowych destynacji uzupełni Ankona. Wszystkie trzy nowe włoskie destynacje będą realizowane z Tirany dwa razy w tygodniu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony