Partner serwisu

Ekspansja Sky Express w Europie. Więcej lotów na Kretę z Polski

Rafał Dybiński 27.04.2022

Ekspansja Sky Express w Europie. Więcej lotów na Kretę z Polski
fot. Sky Express/Instagram
Linie lotnicze Sky Express rozszerzą latem swoją siatkę połączeń z Krety o kilkanaście nowych tras z miast Europy, w tym pięciu z Polski. Rejsy na grecką wyspę zyskają Gdańsk, Poznań, Rzeszów, Warszawa (jeśli zakończy się spór w PAŻP) i Wrocław.
Nowe destynacje przewoźnika z południa Starego Kontynentu zostały dodane do istniejącej sieci połączeń, obejmującej Brukselę, Larnakę, Londyn, Paryż i Rzym. Oprócz Gdańska, Poznania, Rzeszowa, Warszawy i Wrocławia na liście tras z Krety pojawią się Amsterdam, Billund, Châteauroux, Havre, Kopenhaga, LaRochele, Lille, Lizbona, Lyon, Marsylia, Nantes, Tallin i Timisoara.

Sky Express ponadto wzmocnią krajową sieć tras o loty z Heraklionu i Chanii do Aten, Salonik i Wolos, a także na wyspy Karpatos i Rodos. Z kolei z portu Sitia kontynuowane będą rejsy do Aleksandropolis i Prewezy. Ekspansja przewoźnika, który utrzymuje partnerstwo z takimi gigantami jak American Airlines, Air France, El Al, KLM czy Qatar Airways, a wspierają go również Air Transat, Condor, Cyprus Airways, easyJet, Middle East Airlines, Transavia, ma przyciągnąć na Kretę kolejnych gości z całego świata.

– Międzynarodowa promocja naszej wyspy i umieszczenie jej na turystycznej mapie świata jako jednego z kluczowych węzłów transportu lotniczego w Europie Południowo-Wschodniej i zarazem wschodniej części Morza Śródziemnego, to część naszej strategii rozwoju. Rozbudowana sieć połączeń Sky Express z Krety do głównych krajowych i zagranicznych portów lotniczych przyczynia się do realizacji wspólnych wysiłków i celów – podkreślił Stavros Arnaoutakis, gubernator Krety.

– W jednym z najbardziej wymagających sezonów letnich rozszerzyliśmy sieć w Heraklionie, Chanii raz Sitii, dodając nowe destynacje, zgodne z preferencjami odwiedzających nas turystów. Pragniemy rozwoju połączeń z Krety, żeby to miejsce uczynić jak najlepszym dla podróżnych. Czujemy się do tego zobowiązani ze względu na nasze pochodzenie. Dziękujemy wszystkim partnerom za wsparcie i chcemy osiągnąć jak najwięcej korzyści nie tylko dla wyspy, ale i kraju – podsumował Theodoros Krokidas, prezes Sky Express.

Flota greckiego przewoźnika składa się obecnie z sześciu airbusów A320neo, a także z sześciu turbośmigłowych samolotów ATR 72-600, pięciu ATR 72-500 oraz czterech ATR 42-500. Uzupełni ją wkrótce jeszcze jeden zamówiony odrzutowiec A320neo. Maszyny europejskiego producenta zabierają na pokład do 186 pasażerów. Turbośmigłowe śmigłowe samoloty ATR natomiast odpowiednio 72, 70 i 48 podróżnych. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony