Partner serwisu

Ekspansja Royal Air Maroc w Europie. Najwięcej tras zyskał Fez

Rafał Dybiński 07.07.2021

Ekspansja Royal Air Maroc w Europie. Najwięcej tras zyskał Fez
fot. Royal Air Maroc
Linie lotnicze Royal Air Maroc uruchomią w pierwszych tygodniach lipca w sumie jedenaście tras do Europy. Aż siedem z nich, w tym pięć do Francji, zyska Fez.
Od 7 lipca do miasta położonego na północy Maroka będzie można przemieścić się z Amsterdamu i Marsylii. Oba połączenia będą realizowane dwa razy w tygodniu. Dobę później wystartują pierwsze rejsy do Brukseli oraz Montpellier. Fez połączą ze stolicą Belgii dwa loty w tygodniu, natomiast z ośrodkiem z francuskiej Oksytanii raz w tygodniu.

Od 9 lipca dwa razy w tygodniu będą oferowane rejsy do portu Lyon-Saint-Exupéry oraz do Tuluzy. Listę nowych destynacji z miasta Fez zamknie Bordeaux. Do stolicy Nowej Akwitanii będzie można również przemieścić się dwa razy w tygodniu.

Dotychczas jedynie Casablanca i port Paryż-Orly widniały na liście destynacji narodowego przewoźnika Maroka z miasta Fez. Teraz lotnisko na północy kraju zwiększy liczbę oferowanych miejsc z blisko 1100 do ponad 4200. Wszystkie nowe połączenia obsłużą airbusy A321.

Już 1 lipca z portu miasta Wadżda uruchomiono trasę do Marsylii. Rejsy do Prowansji obsługują także embraery E190, oprócz wspomnianych wyżej A321. Loty są realizowane cztery razy w tygodniu. Do trzech razy w tygodniu wzrosnie natomiast niebawem liczba rejsów z Wadżdy do portu Paryż-Orly, natomiast do sześciu w tygodniu, co oznacza podwojenie oferty, liczba lotów do Brukseli.

5 lipca wystartował z kolei z Tangeru pierwszy samolot Royal Air Maroc zmierzający do Lyonu. Dobę później Casablanca zyskała rejsy do Neapolu, a od 8 lipca planowane jest inauguracja trasy z Nador do Eindhoven. Wszystkie trzy ostatnie połączenia będą realizowane dwa razy w tygodniu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony