Partner serwisu

Eindhoven: Port zyska nową strefę bezpieczeństwa i punkty odpraw

Rafał Dybiński 05.12.2020

Eindhoven: Port zyska nową strefę bezpieczeństwa i punkty odpraw
fot. Eindhoven Airport
Port lotniczy w Eindhoven zmodernizuje strefę bezpieczeństwa i zyska punkty odprawy biletowo-bagażowej oraz miejsca obsługi dla pasażerów niepełnosprawnych – poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Nowa strefa bezpieczeństwa holenderskiego portu jest już obecnie przebudowywana. Obszar wzbogaci się o wyraźnie rozpoznawalne wejście oraz jasne i przyjemne otoczenie. Zanim podróżni wejdą do strefy bezpieczeństwa przejdą przez wstępne skany, co usprawni funkcjonowanie całego lotniska. Zakończenie prac w tym obszarze portu zaplanowano na marzec.

Lotnisko obsługujące miasto w Brabancji zyska również sześć punktów odprawy biletowo-bagażowej, gdzie pasażerowie będą mogli wybrać sobie miejsce w samolocie czy wydrukować kartę pokładową. Początkowo będą mogli skorzystać z tych usług tylko podróżni Transavii oraz TUI. Wszystkim pasażerom zostaną udostępnione od razu samoobsługowe kioski bagażowe.
Zoptymalizowane zostało miejsce obsługi dla pasażerów niepełnosprawnych. Powiększona przestrzeń ułatwia przemieszczanie się podróżnym korzystającym z wózków inwalidzkich oraz osobom im towarzyszącym. Ponadto zmodernizowano i zawieszono dwa ekrany z informacjami o lotach. Zmieniono też oznakowanie, dzięki czemu jest to wyraźnie rozpoznawalna i łatwo dostępna strefa.

Nowością w terminalu od głównego wejścia będzie również obiekt gastronomiczny, który zostanie otwarty w połowie grudnia. Jego industrialny wygląd nawiąże do stylu miasta z Brabancji.Rejsy do Eindhoven z Polski oferują z Rzeszowa tanie linie lotnicze Wizz Air. Usługa realizowana będzie od 5 grudnia dwa razy w tygodniu, a konkretnie we wtorki i soboty. Wylot ze stolicy Podkarpacia ustalono na godz. 11:35. Lądowanie w Brabancji zaplanowano 120 minut później. Rejs z Holandii do Rzeszowa wystartuje natomiast o godz. 9:00. Lądowanie nad Wisłokiem ustalono na godz. 13:05.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony