Partner serwisu

Egzotyczne wakacje z Air France. Ponad 100 lotów w tygodniu do atrakcyjnych miejsc

Redakcja/inf. pras. 01.06.2021

Egzotyczne wakacje z Air France. Ponad 100 lotów w tygodniu do atrakcyjnych miejsc
fot. Air France
Tego lata wzrośnie liczbę połączeń międzykontynentalnych Air France do egzotycznych miejsc wakacyjnego wypoczynku. Podróżni będą mieli łącznie do wyboru blisko 100 rejsów tygodniowo do Meksyku (Cancun), na Karaiby (wyspy Saint Martin, Martynika i Gwadelupa) na wyspę Reunion, Polinezję Francuską i do Gujany Francuskiej.
Oferta lotów jest uzależniona od stopniowego łagodzenia ograniczeń dotyczących podróżowania. Na Gwadelupę, Martynikę, Reunion (zdjęcie poniżej) i do Gujany Francuskiej Air France poleci również ze swojego głównego lotniska Paryż-Charles de Gaulle, co jest dobrą informacją dla pasażerów tranzytowych z Polski, którzy mogą teraz podróżować bez konieczności zmiany lotniska. 

Egzotyczne loty w letnim rozkładzie Air France

Z wylotem z lotniska Paryż-Charles de Gaulle:
 •  wyspa Gwadelupa (Pointe-à-Pitre) – do 7 lotów tygodniowo
 •  wyspa Martynika ( Fort-de-France) – do 7 lotów tygodniowo
 •  wyspa Reunion (Saint-Denis) – do 7 lotów tygodniowo
 •  Gujana Francuska (Cayenne) – do 3 lotów tygodniowo
 •  Polinezja Francuska (Papeete) – do 3 lotów tygodniowo
 •  wyspa Saint Martin – do 7 lotów tygodniowo
 •  Dominikana (Punta Cana) – do 7 lotów tygodniowo
 •  Dominikana (Santo Domingo) – do 3 lotów tygodniowo
 •  Meksyk (Cancun) – do 5 lotów tygodniowo

  Z wylotem z lotniska Paryż-Orly:
 •  wyspa Gwadelupa (Pointe-à-Pitre) – do 14 lotów tygodniowo
 •  wyspa Martynika ( Fort-de-France) – do 14 lotów tygodniowo
 •  wyspa Reunion (Saint-Denis) – do 14 lotów tygodniowo
 •  Gujana Francuska (Cayenne) – do 7 lotów tygodniowo

  Na powyższych trasach loty będą odbywały się samolotami Boeing 777 i Airbus A330, które są wyposażone w kabiny Biznes, Premium Economy i Economy.  Rozkład lotów może ulec zmianie w zależności od ograniczeń w podróżowaniu spowodowanych pandemią. Air France zachęca swoich klientów, aby przed podróżą sprawdzić obowiązujące formalności i dokumenty wymagane po przybyciu do miejsca docelowego.   Jeśli zostaną zniesione ograniczenia wjazdowe w tych krajach, to do letniej oferty Air France dołączą kolejne wakacyjne kierunki takie jak: Madagaskar (Antananarywa), Kuba (Hawana) i Mauritius (Port-Louis). Loty będą odbywały się z lotniska Paryż- Charles de Gaulle.

  Elastyczne planowanie podróży z Air France

  W ramach swojej nowej polityki handlowej Air France oferuje obecnie w pełni modyfikowalne bilety na podróże do 31 grudnia 2021 roku. Klienci mogą bezpłatnie zmienić swoją rezerwację lub anulować podróż i dokonać zwrotu środków na kupon podróżny. Kupon podróżny można wymienić na dowolną inną podróż lub zwrócić w razie niewykorzystania. W przypadku, gdy lot zostanie odwołany przez linię lotniczą, klienci mają dodatkowo możliwość zażądania pełnego zwrotu kosztów biletu.

  Ochrona zdrowia w czasie podróży

  Zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów i własnych pracowników są w centrum uwagi linii, szczególnie w czasach pandemii, dlatego Air France dokłada wszelkich starań, aby zapewnić optymalne warunki podróży z niezbędnymi środkami ochrony zdrowia na każdym jej etapie. Na pokładzie i w czasie całej podróży pasażerów Air France obowiązują maski. W kabinach samolotów Air France powietrze jest odnawiane co 3 minuty. System wentylacyjny jest wyposażony w specjalne filtry HEPA, identyczne z filtrami stosowanymi w szpitalnych salach operacyjnych. Przewoźnik stosuje wzmocnione procedury sprzątania samolotów. Dotyczy to w szczególności wszystkich powierzchni dotykowych takich jak stoliki, podłokietniki, monitory, piloty, schowki bagażowe, półki i toalety, które są dezynfekowane przez każdym lotem.

  Nowość: wyszukiwarka punktów testujących pod kątem COVID-19

  Wiele krajów wymaga obecnie okazania przed podróżą negatywnego wyniku testu na COVID-19. Aby ułatwić swoim pasażerom przygotowanie do podróży, Air France wraz z sojuszem SkyTeam, opracowali interaktywną mapę – wyszukiwarkę, która pozwala znaleźć najbliższe punkty testujące pod kątem COVID-19, w zależności od lokalizacji. Baza punktów testujących jest regularnie aktualizowana, stopniowo są dodawane nowe lokalizacje.

 • Podziel się ze znajomymi:
  Komentarze:
  Nowe połączenia lotnicze
  Zobacz też
  Najnowsze wiadomości
  Polecane wiadomości
  Praca
  Bądź na bieżąco:
  © 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
  Pełna wersja strony