Partner serwisu

Edelweiss Air wznowią rejsy na trasie Zurych – Rio de Janeiro

Rafał Dybiński 25.01.2021

Edelweiss Air wznowią rejsy na trasie Zurych – Rio de Janeiro
fot. Edelweiss
Linie lotnicze Edelweiss Air wznowią międzykontynentalne połączenie z Rio de Janeiro do Zurychu. Przewoźnik z grupy Lufthansy zainauguruje rejsy między Szwajcarią a Brazylią od 30 marca.
Trasa o długości 9363 km będzie obsługiwana airbusami A330-300. Ten samolot producenta z Tuluzy może pomieścić na pokładzie 315 pasażerów, rozmieszczonych w dwóch klasach.

Częstotliwość połączenia ustalono na dwa razy w tygodniu. Tak samo jak przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Rejs WK 98 z Zurychu wystartuje we wtorki i piątki o godz. 11:55. Lądowanie zaplanowano na godz. 18:55. Wylot z Rio de Janeiro ustalono natomiast na godz. 20:55 lokalnego czasu. Lądowanie w największym mieście Szwajcarii zaplanowano na godz. 13:10 w środy i soboty.

Samolot Edelweiss Air po raz ostatni poleciał z Zurychu do Rio de Janeiro 13 marca ubiegłego roku. Później trasę zawieszono z powodu coraz większej liczby zakażeń rozprzestrzeniającego się po całym świecie wirusa COVID-19.

Szwajcarski przewoźnik nie obsługiwał żadnych lotów specjalnych ani repatriacyjnych między tymi miastami przez resztę 2020 roku. Żadnych operacji cargo z towarami pilnej potrzeby i sprzętem medycznym nie realizowały również na tej trasie SWISS International Air Lines.

Do sierpnia ubiegłego roku narodowy przewoźnik Szwajcarii obsługiwał jedynie rejsy towarowe do Buenos Aires w Argentynie. To było wówczas jedyne dostępne połączenie do Ameryki Południowej z Zurychu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony