Partner serwisu

EasyJet świętuje z okazji 30 mln pasażerów obsłużonych w Glasgow

Michał Szatkowski 30.06.2017

EasyJet świętuje z okazji 30 mln pasażerów obsłużonych w Glasgow
fot. Dotonegroup CC BY-SA 3.0
Od 1995 roku, kiedy wystartował pierwszy lot easyJeta o numerze EZY121, obsłużony przez Boeinga 737-200, na trasie London Luton – Glasgow, niskokosztowemu przewoźnikowi udało się zdobyć dominującą pozycję w Szkocji. Wczoraj świętował z okazji 30 mln pasażerów obsłużonych w Glasgow.
Od czasu pierwszego lotu do Glasgow easyJet jest nieprzerwanie obecny w siatce połączeń szkockiego lotniska. Wyrazem tego zaangażowania jest 30 mln pasażerów przewiezionych na trasach z i do Glasgow w ciągu 21 lat.

Linie uczciły ten szczególny moment oferując trzem pasażerom parę lotów z Glasgow. Na lotnisku odbyła się również specjalna uroczystość. – Kiedy zaczynaliśmy ceny biletów z Glasgow zaczynały się od 29 funtów. Jak podkreślaliśmy w naszej reklamie, tyle kosztowała wtedy para dżinsów. W tej chwili za parę Levis 501s zapłacicie 75 funtów, a ceny naszych biletów zaczynają się od 21,24 funta. Chcielibyśmy podziękować naszym klientom podróżującym z i do Glasgow za lojalność i wsparcie. Dzięki nim możemy liczyć na dalszy rozwój naszej szkockiej bazy – mówiła dyrektor easyJet na Wielką Brytanię, Sophie Dekkers. EasyJet notuje dynamiczne wzrosty na szkockim lotnisku i obsługuje z niego 19 tras przy pomocy 4 bazujących tam samolotów.

EasyJet jest największym przewoźnikiem w Szkocji, odpowiedzialnym za przewóz prawie 25% ogólnej liczby pasażerów. W roku 2017 oferowanie zwiększy się o kolejne 5% do ponad 7,4 mln miejsc dostępnych w sprzedaży. W marcu przewoźnik doda do bazy w Glasgow drugiego Airbusa A320, a także przebudowuje pierwszego do większej, mieszczącej 186 pasażerów, konfiguracji.

Około 60% miejsc oferowanych przez easyJet to połączenia w ramach Wielkiej Brytanii, podczas gdy 30% to loty łączące Szkocję z największymi europejskimi miastami, w tym z Amsterdamem, Paryżem, Atenami, Mediolanem, Pragą czy Berlinem. EasyJet w sezonie letnim obsługuje w ciągu tygodnia 840 lotów z i do Szkocji. 6 mln pasażerów ze Szkocji podróżuje z easyJetem do 44 lotnisk w 18 krajach.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony