Partner serwisu

EasyJet poleci z Gdańska do Berlina

Emilia Derewienko 13.12.2018

EasyJet poleci z Gdańska do Berlina
fot. Piotr Bożyk
Niskokosztowe linie easyJet ogłosiły w czwartek (13 grudnia) wejście do Portu Lotniczego Gdańsk wraz z otwarciem nowej trasy – do Berlina-Tegel. Sprzedaż biletów rusza od dnia dzisiejszego, dodając tym samym Gdańsk jako 160. lotnisko w siatce połączeń easyJet.
Połączenie wystartuje 2 kwietnia 2019. Przewoźnik ma ambitne plany – chce obsłużyć ponad 22 tys. pasażerów w pierwszym sezonie letnim. Loty obsługiwane będą samolotem Airbus A319 trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki oraz soboty. Ogłoszone właśnie połączenie między Gdańskiem a Berlinem-Tegel ma umocnić pozycję easyJet w Polsce, dodając Gdańsk jako 19. trasę z Polski oraz 160. lotnisko obsługiwane przez easyJet w Europie.

– Jesteśmy pewni, że nowa trasa do Berlina będzie nie tylko popularna wśród pasażerów z Gdańska, ale również sprowadzi ruch turystyczny z Niemiec, który przyczyni się do wzrostu gospodarczego regionu – powiedział Thomas Haagensen, dyrektor easyJet, nie kryjąc podekscytowania nową trasą.

Jak z kolei dodał Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk, wejście easyJet do Gdańska, to „wspaniały prezent na święta”. – Gdy z naszej siatki połączeń zniknęła trasa do Berlina, w odpowiedzi na liczne zapytania pasażerów zapewnialiśmy, że będziemy zabiegali o jej powrót, zarówno wśród latających z naszego lotniska przewoźników, jak i u tych, których do Gdańska zapraszamy. Dzisiaj cieszymy się podwójnie – witając jednego z największych na świecie przewoźników niskokosztowych oraz oferując naszym pasażerom obiecane połączenie do Berlina – mówił Kloskowski.

EasyJet powrócił przed kilkoma miesiącami na Lotnisko Chopina. Obecnie linie działają w 34 krajach i mają 30 baz, może również poszczycić się największą w swojej flocie rodziną Airbusów A320, ze średnią wieku w wysokości 6,9 lat. Na ich pokładzie easyJet przewozi rocznie 90 mln pasażerów, z czego ponad 300 tys. to podróżni udający się z i do Warszawy. Na razie przewoźnik chce skoncentrować się na rynku europejskim i nie planuje otwarcia lotów dalekodystansowych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony