Partner serwisu

EasyJet mogą latem wykorzystać 90 proc. swojej floty

Rafał Dybiński 23.05.2021

EasyJet mogą latem wykorzystać 90 proc. swojej floty
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze easyJet są gotowe do obsługi 90 proc. swojej floty w najbliższych letnich miesiącach, jeśli popyt będzie odpowiednio wysoki. Tak zapowiada Johan Lundgren, prezes taniego przewoźnika.
Niskokosztowiec z Wysp Brytyjskich stracił 701 mln funtów w półroczu finansowym liczonym od 1 października ubiegłego roku do 31 marca bieżącego roku. Znaczny spadek dochodów to efekt kryzysu wywołanego wirusem COVID-19 oraz rządowych restrykcji, ograniczających podróżowanie.

Linie lotnicze z Europy Zachodniej w ciągu sześciu miesięcy przewiozły zaledwie 4,1 mln pasażerów. Więcej podróżnych miały każdego miesiąca przed rokiem. Przychody spadły aż o 91 proc. do poziomu 170 mln funtów.

Flota easyJet składa się aktualnie z 326 samolotów. Według danych ch-aviation.com aktywnych jest tylko 142 odrzutowców niskokosztowca. Niemniej prezes Lundgren jest przekonany, że jego podopieczni najlepiej spośród brytyjskich przewoźników radzą sobie z obsługą lotów do krajów objętych mocno zawężoną zieloną listą, z najniższym poziomem epidemicznego ryzyka. Latanie do innych państw nie jest jeszcze opłacalne ze względu na wymóg pięciodniowej kwarantanny i wysokie opłaty testów PCR. To odstrasza wielu klientów.

– Jesteśmy największym operatorem w krajach objętych zieloną listą. Chcemy zwiększyć liczbę lotów latem, aby zmaksymalizować możliwości, jakie dostrzegamy w Europie – podkreślił Lundgren w rozmowie udzielonej stacji BBC. – Możemy szybko dostosować do obsługi 90 proc. naszej obecnej floty w szczycie sezonu letniego. Dzięki temu sprostamy wzrastającemu popytowi – dodał Lundgren.

EasyJet zapowiedziały wcześniej uruchomienie w czerwcu pięciu nowych tras wakacyjnych z Birmingham. Trzy z nich dotyczą Półwyspu Iberyjskiego, jedna Balearów. Ostatnia jest związana z Grecją. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony