Partner serwisu

Eastern Airways polecą od maja z Anglii na Gibraltar

Rafał Dybiński 14.02.2021

Eastern Airways polecą od maja z Anglii na Gibraltar
fot. Eastern Airways
Linie lotnicze Eastern Airways poinformowały w oficjalnym komunikacie o uruchomieniu od 28 maja lotów na Gibraltar z Birmingham. Rejsy obsłuży samolot embraer E190, który zostanie dostarczony do przewoźnika w najbliższych tygodniach.
Port Birmingham odzyska w ten sposób po czterech latach połączenie z brytyjskim terytorium zamorskim na Półwyspie Iberyjskim. Loty zaplanowano dwa razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki oraz piątki. Rejs T3976 wystartuje z Birmingham o godz. 14:25 i wyląduje na Gibraltarze o godz. 18:20. Lot powrotny T3975 opuści południe Półwyspu Iberyjskiego o godz. 11:40 i wyląduje w hrabstwie West Midlands o godz. 13:35. lokalnego czasu. Ceny biletów rozpoczynają się od 74,99 funtów w jedną stronę.

– To dla nas będzie znaczący rozwój sieci oraz pierwsze regularne połączenie z półwyspem w regionie śródziemnomorskim. Wysoka jakość tamtejszych hoteli, plaż, a także ośrodków sportów wodnych, gwarantuje ekscytujące miejsce na krótkie wyjazdy rekreacyjne – zachęca przyszłych podróżnych Roger Hage, prezes Eastern Airways.

– To wspaniała wiadomość, że wracają bezpośrednie loty na Gibraltar, który był popularnym celem naszych klientów biznesowych oraz tych, wybierających się na urlopy. Wierzymy, że ta trasa będzie zapowiedzią przyszłych wydarzeń, kiedy będziemy rozwijać naszą sieć połączeń – dodał Tom Screen, jeden z kierowników operacyjnych w porcie Birmingham.

Zarządzający Eastern Airways planują również loty na Gibraltar z Southampton. Rejsy również mają być uruchomione pod koniec maja. Między Wielką Brytanią a południem Półwyspu Iberyjskiego połączenie obsługuje także Wizz Air. Węgierski przewoźnik lata na Gibraltar z portu Londyn-Luton.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony