Partner serwisu

Eastern Airlines połączą Chicago i Sarajewo

Rafał Dybiński 23.04.2021

Eastern Airlines połączą Chicago i Sarajewo
fot. Eastern Airlines
Linie lotnicze Eastern Airlines wybrały niespodziewanie Sarajewo na pierwszą europejską destynację swoich transatlantyckich tras. Przewoźnik z Pensylwanii do stolicy Bośni i Hercegowiny będzie latać z Chicago. Inauguracyjny rejs zaplanowano na 28 maja. Połączenie obsłuży boeing 767-200ER.
Rejsy między Wietrznym Miastem a Sarajewem będą realizowane raz w tygodniu, a konkretnie w piątki. Usługa oferowana w sezonie letnim wygaśnie 5 września.

Eastern Airlines skupiły znaczną część swojej ekspansji z nowojorskiego portu JFK oraz lotniska w Miami na trasach długodystansowych do destynacji w Ameryce Łacińskiej. Dlatego nowe połączenie Chicago do stolicy Bośni i Hercegowiny jest dla wielu dość zaskakującym rozwiązaniem.

Samolot przewoźnika z Pensylwanii odleci do Sarajewa o godz. 19:05 w każdy piątek w sezonie letnim. Lądowanie przewidziano na godz. 11:05 lokalnego czasu w sobotę. Rejs powroty wystartuje o godz. 8:00 w niedzielę rano i dotrze do największego miasta stanu Illinois w samo południe tego samego dnia, uwzględniając strefy czasowe.

Eastern Airlines staną się w ten sposób jedynym operatorem bezpośredniej trasy Chicago - Sarajewo. Dane Sabre Market Intelligence pokazują, że między stolicą Bośni i Hercegowiny a Stanami Zjednoczonymi podróżowało w 2019 roku łącznie ponad 70 tys. pasażerów w obie strony. Jakie są przyczyny takiej aktywności? Wojna na Bałkanach w latach 1992-1995 spowodowała bowiem napływ blisko 40 tys. obywateli Bośni i Hercegowiny do Chicago. To właśnie ich rodziny generowały głównie ruch na tym odcinku.

Flota przewoźnika z Pensylwanii składa się aktualnie z siedmiu aktywnych boeingów 767, w tym jednego wersji 767-200, dwóch wersji 767-200ER i czterech wersji 767-300ER. Dane CAPA Fleet Database pokazują również, że linie lotnicze z północno-wschodniego wybrzeża USA mają jeszcze dwa nieaktywne boeingi 767-200ER i trzy wersji 777-200ER.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony