Partner serwisu

Dziś poznamy członków zarządu spółki CPK. Jeden z nich to ceniony kolejarz

Jakub Madrjas 04.12.2018

Dziś poznamy członków zarządu spółki CPK. Jeden z nich to ceniony kolejarz
fot. archiwum RK
Dziś mamy poznać skład zarządu spółki Centralny Port Komunikacyjny. Jak nieoficjalnie potwierdził Rynek Lotniczy, za budowę kolei ma w zarządzie odpowiadać doświadczony menadżer, Piotr Malepszak,
O tym, że Piotr Malepszak ma propozycję ze spółki CPK napisała dzisiaj „Gazeta Wyborcza”.

Jak nieoficjalnie potwierdził „Rynek Lotniczy”, rzeczywiście Malepszak ma być dziś zaprezentowany jako członek zarządu odpowiedzialny za komponent kolejowy. Przypomnijmy, że oprócz niego od 1 grudnia powołani zostali członkowie zarządu odpowiedzialni za finanse oraz za komponent lotniczy. Prezesem spółki jest Jacek Bartosiak.

Piotr Malepszak od stycznia 2017 roku był członkiem zarządu Kolei Dolnośląskich. Teraz pożegnał się z samorządową spółką, by włączyć się do projektu CPK. Przedtem, od 2008 roku pracował, w PKP PLK – począwszy od stanowiska specjalisty do dyrektora Biura i pełnomocnika zarządu ds. rewitalizacji linii kolejowych. To ceniony na rynku kolejowym fachowiec.

Malepszak jest absolwentem Technikum Kolejowego w Poznaniu, Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2003-2004 stypendysta Purdue University - USA. Autor licznych inicjatyw, który przyczyniły się do poprawy parametrów użytkowych linii kolejowych na łącznej długości ponad 4 tys. kilometrów torów. Współautor m.in. przygotowania połączeń na Euro 2012, pakietu zadań rewitalizacyjnych dla wykorzystania środków unijnych, przygotowania infrastruktury dla programu Pendolino, nowelizacji rozporządzeń i przepisów PLK.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony