Partner serwisu

7 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego!

Rafał Dybiński 07.12.2020

7 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego!
fot. Piotr Bożyk
7 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego. Światowe święto branży ustanowiono na pamiątkę powstania Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO), powołanej na mocy Konwencji Chicagowskiej z 1944 roku.
Dokument, będący głównym źródłem międzynarodowego prawa lotniczego, został podpisany także przez Polskę.

7 grudnia jest wspólnym świętem wszystkich firm i instytucji, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie przemysłu lotniczego i dbają o jej rozwój: dostawców służb żeglugi powietrznej, przewoźników, operatorów lotnisk, regulatorów i innych podmiotów, będących ogniwami tej globalnej siatki.

Dla Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej ten dzień jest także wspólnym świętem całego personelu Agencji: operacyjnego, technicznego i biurowego, którego codzienna praca umożliwia PAŻP dbanie o bezpieczeństwo polskiej przestrzeni powietrznej.
W tym szczególnym roku, roku największego kryzysu w lotnictwie od czasów drugiej wojny światowej, składamy całej lotniczej rodzinie najszczersze i najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wytrwałości i silnej woli. Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 przyspieszyła rozwój innowacji i niech to sprawi, że wszyscy wyjdziemy z kryzysu mocniejsi i bardziej odporni na przyszłe turbulencje.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony