Partner serwisu

Dziewiąty Boeing 777F we flocie Lufthansy Cargo

Red. ed 30.09.2020

arrow
arrow
Dziewiąty Boeing 777F we flocie Lufthansy Cargo
fot. Lufthansa Cargo
Dziewiąty Boeing 777F we flocie Lufthansy Cargo
Dziewiąty Boeing 777F we flocie Lufthansy Cargo
Dziewiąty Boeing 777F we flocie Lufthansy Cargo
W czwartek (29 września), o godzinie 11:19 najnowszy Boeing 777F wylądował na płycie frankfurckiego lotniska. Samolot z rejestracją D-ALFI wykonał trwający 10 godzin i 10 minut lot, startując z lotniska Everett (PAE) w amerykańskim stanie Waszyngton. Nowej maszynie nadano nazwę „¡Buenos días México!", przejętą po wycofanym już z rejsów samolocie z rejestracją D-ALCH.
Na lotnisku we Frankfurcie Lufthansa Cargo ma teraz do dyspozycji dziewięć nowoczesnych 777F. Ponadto, przewoźnik ma dostęp do czterech kolejnych maszyn tego typu, operowanych na lotnisku w Lipsku przez joint venture AeroLogic.

– Ładunki lotnicze zabezpieczają ważne trasy dostaw, co jest istotnym wkładem w funkcjonowanie światowej gospodarki, zwłaszcza w czasach kryzysu. Sprostanie wyzwaniom krótkoterminowym to jedna z naszych najważniejszych kompetencji, a przeciwdziałanie długoterminowym jest naszym obowiązkiem. Dzięki nowej flocie stawiamy kolejny krok w stronę aktywnego i zrównoważonego połączenia efektywności ekonomicznej i ekologicznej, które jest naszym celem – mówi Peter Gerber, prezes i przewodniczący Rady Wykonawczej Lufthansa Cargo.

Dwusilnikowy Boeing 777F jest o około 20 proc. wydajniejszy niż używany wcześniej MD-11F. Emituje także mniej dwutlenku węgla. Co więcej, nowy model spełnia restrykcyjne wymogi dotyczące ochrony przed hałasem zgodnie z wytycznymi Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego. Dzięki większej pojemności ładunkowej oraz zasięgowi, w przyszłości te same wyniki przewozowe będą osiągnięte przy użyciu znacznie mniejszej ilości rejsów.

Sześć maszyn MD-11 wciąż wykonujących operacje cargo, będzie stopniowo wycofywanych z floty – połowa z nich jeszcze w tym roku. Przykuwające wzrok trzysilnikowe MD-11F zostały włączone do floty w 1998 roku, z uwagi na przewagę w wydajności. Do 2005 r. zastąpiły one czterosilnikowe maszyny typu jumbo.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony