Partner serwisu

Dwie ofiary katastrofy śmigłowca pod Pszczyną

Redakcja/inf. pras. 23.02.2021

Dwie ofiary katastrofy śmigłowca pod Pszczyną
fot. Marzena Bugała/Dziennik Zachodni
Dwie osoby zginęły i dwie zostały ranne w katastrofie prywatnego śmigłowca typu Bell 429, który rozbił się w lesie w okolicach Pszczyny na Górnym Śląsku – informują "Dziennik Zachodni" oraz stacja TVN24.
– Helikopter rozbił się w kompleksie leśnym. Jest to bardzo trudno dostępny teren. Według wstępnych ustaleń policji, helikopterem podróżowały cztery osoby. Dwie z nich zginęły na miejscu, a dwie o własnych siłach opuściły wrak maszyny i zostały przewiezione do szpitala – relacjonowała sierż. sztab. Ewelina Rojczyk z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Według nieoficjalnych informacji "Dziennika Zachodniego, jedną z ofiar jest Karol Kania, znany przedsiębiorca zajmujący się produkcją podłoża do uprawy pieczarek. Drugą jest pilot maszyny, która spadła na ziemię krótko po starcie. 

Na miejscu wypadku pracują prokurator i policja, a także przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Wrak został zabezpieczony przed działaniem panujących warunków atmosferycznych. Zajmą się nim eksperci do spraw lotnictwa.

Służby ratownicze zostały powiadomione o katastrofie przez jednego z mieszkańców, który usłyszał huk spadającej maszyny i zgłosił zdarzenie. – Dzięki interwencji tej osoby służbom tak szybko udało się dotrzeć na miejsce katastrofy – podkreśliła Rojczyk.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony