Partner serwisu

Dwie nowe wakacyjne trasy PLL LOT z Katowic

Rafał Dybiński 07.05.2021

Dwie nowe wakacyjne trasy PLL LOT z Katowic
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią latem z Katowic dwie kolejne nowe trasy do wakacyjnych destynacji na południu Europy. Samoloty narodowego przewoźnika polecą do włoskiego Lamezia Terme i greckiego Heraklionu.
Inaugurację rejsów wyznaczono na 20 czerwca i będą realizowane do 3 października. Połączenie do Kalabrii na Półwyspie Apenińskim będzie obsługiwane tylko w niedziele, natomiast na Kretę dwa razy w tygodniu, a konkretnie w środy oraz niedziele.

PLL LOT polecą latem już w sumie do szesnastu miejsc w Europie z Górnego Śląska. Wcześniej na liście destynacji z lotniska Pyrzowice znalazły się: Ateny (od 3 czerwca do 3 października), Barcelona (od 19 czerwca do 2 października), Burgas (od 28 maja do 2 października), Kalmata (od 22 czerwca do 28 września), Korfu (od 29 maja od 2 października), Majorka (od 2 czerwca do 29 września), Olbia (od 2 czerwca do 29 września), Preweza (od 20 czerwca do 3 października), Rodos (od 29 maja do 2 października), Saloniki (od 2 czerwca do 29 września), Samos (od 18 czerwca do 24 września) i Warna (od 1 czerwca do 1 października).

Wszystkie wyżej wymienione trasy są ogłoszone w ramach oferty #LOTnaWakacje. Połączenia na Starym Kontynencie będą obsługiwane boeingami 737-800 lub 737 MAX-8. 

– Współpraca Katowice Airport z PLL LOT układa się dobrze. Narodowy przewoźnik jest aktywny w Pyrzowicach i to zarówno na rynku przewozów regularnych, jak i czarterowych. W tym pierwszym segmencie, to nie tylko obsługa trasy do Warszawy ale także atrakcyjna i bogata letnia siatka połączeń regularnych w ramach #LOTnaWakacje. W pierwszej, zeszłorocznej edycji projektu, na jedenastu kierunkach, PLL LOT przewiózł z i do Katowice Airport prawie 22 tysiące podróżnych. Oferta narodowego przewoźnika została dobrze przyjęta i pomimo pandemii koronawirusa cieszyła się dużym zainteresowaniem – podkreślał wcześniej Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

– Narodowy przewoźnik jest także wyraźnie obecny w pyrzowickim segmencie czarterów. Najlepszym świadectwem tego jest fakt, że na przełomie lutego i marca zdecydował się na zbazowanie w Pyrzowicach Boeinga 787-8 Dreamliner, którym na zlecenie biur podróży obsługuje dalekodystansowe połączenia czarterowe do Dominikany i Meksyku, a od sezonu Zima 2021/2022 będzie latał także na Malediwy. Wszystkie trasy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, co potwierdza potencjał Katowice Airport także w obszarze dalekodystansowych połączeń czarterowych. Jestem przekonany, że w najbliższych miesiącach pogłębiać będziemy współpracę z PLL LOT, co zaowocuje kolejnymi nowymi kierunkami obsługiwanymi lotowskimi maszynami – zapowiada Tomasik.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony