Partner serwisu

Dwie nowe trasy PLL LOT z Katowic na południe Europy

Rafał Dybiński 29.04.2021

Dwie nowe trasy PLL LOT z Katowic na południe Europy
fot. Piotr Adamczyk
Polskie Linie Lotnicze LOT dodały do letniej siatki połączeń z Katowic dwie nowy trasy - poinformowano w oficjalnym komunikacie najważniejszego portu lotniczego Górnego Śląska.
Podróżni wylatujący z Pyrzowic zyskają rejsy do Tirany i Podgoricy. Loty do stolicy Albanii będą realizowane raz w tygodniu w poniedziałki od 21 czerwca do 27 września. Połączenie do stolicy Czarnogóry natomiast będzie obsługiwane raz w tygodniu w czwartki w terminie od 24 czerwca do 28 października.

Przypomnijmy, że na liście wcześniej poznanych destynacji z Katowic, które będzie realizował narodowy przewoźnik znad Wisły latem bieżącego roku, znalazły się także Ateny (od 3 czerwca do 3 października),  Barcelona (od 19 czerwca do 2 października), Burgas (od 28 maja do 2 października), Kalamata (od 22 czerwca do 28 września), Korfu (od 29 maja od 2 października), Olbia (od 2 czerwca do 29 września), Palma de Mallorca (od 2 czerwca do 29 września), Preweza  (od 20 czerwca do 3 października), Rodos (od 29 maja do 2 października), Saloniki (od 2 czerwca do 29 września), Samos (od 18 czerwca do 24 września) i Warna (od 1 czerwca do 1 października). Tegoroczna oferta PLL LOT z Pyrzowic w ramach akcji #LOTnaWakacje obejmie w ten sposób czternaście kierunków. Wszystkie połączenia będą obsługiwane boeingami 737-800 lub 737 MAX-8.

–  PLL LOT aktywnie stara się wykorzystać potencjał pyrzowickiego lotniska w segmencie połączeń wakacyjnych. Narodowy przewoźnik ponownie wzmocnił swoją ofertę z Katowice Airport w ramach drugiej edycji akcji #LOTnaWakacje, która jest idealną propozycję dla osób preferujących samodzielną organizację wypoczynku. W ofercie PLL LOT na sezon "Lato 2021" z Katowice Airport dostępnych jest aż siedem tras do Grecji, po dwie do Hiszpanii i Bułgarii oraz po jednej do Albanii, Włoch i Czarnogóry – podkreślił Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA. 

Port lotniczy Katowice-Pyrzowice należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln pasażerów, w tym ponad 2 miliony w ruchu czarterowym. Prognoza na 2020 rok zakładała przewiezienie 5,5 miliona podróżnych. Ostatecznie, ze względu na pandemię koronawirusa, w minionym roku zanotowano 1,44 mln pasażerów. Lotnisko jest krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i regionalnym w przewozach.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony