Partner serwisu

Dwie nowe trasy Gulf Air do Europy. Loty do Nicei z postojem w Mediolanie

Rafał Dybiński 09.06.2022

Dwie nowe trasy Gulf Air do Europy. Loty do Nicei z postojem w Mediolanie
fot. Gulf Air
Linie lotnicze Gulf Air uruchomiły dwie nowe trasy do Europy. Drugie połączenie przewoźnika z Bahrajnu do Francji zaplanowano z międzylądowaniem we włoskim Mediolanie - informuje "Air Journal".
Pierwsza z nowych uruchomionych tras jest do Nicei realizowana jest na razie tylko w sezonie letnim. Loty zaplanowano do 29 września w czwartki oraz niedziele.

Wąskokadłubowcem z międzylądowaniem

Rejs GF0025 startuje z Bahrajnu o godz. 1:40 lokalnego czasu i po międzylądowaniu w największym mieście Lombardii doleci na Lazurowe Wybrzeże o godz. 9:05. Uwzględniając strefy czasowe podróż w tym kierunku trwa osiem godzin i 25 minut.

Rejs powrotny odlatuje z Nicei o godz. 9:50 i po międzylądowaniu w Mediolanie dociera nad Zatokę Perską o godz. 18:35 lokalnego czasu. Podróż w tym przypadku potrwa siedem godzin i 45 minut.

Gulf Air wykorzystuje do obsługi tego połączenia wąskokadłubowego airbusa A321neo. Odrzutowiec w malowaniu przewoźnika znad Zatoki Perskiej może pomieścić na pokładzie 166 pasażerów, oferując 16 foteli w klasie Falcon Gold i 150 miejsc w klasie ekonomicznej.

Nicea to druga obsługiwana destynacja Gulf Air we Francji. Wcześniej ruszyły już rejsy do Paryża.

Dreamlinerem do Anglii

Przewoźnik z Bahrajnu dwa razy w tygodniu doleci również do Manchesteru. Trasa do jednego z największych miast Wielkiej Brytanii jest realizowana w środy i niedziele. Rejsy obsługuje boeing 787-9. Dreamlinery Gulf Air mogą zabrać na pokład 282 pasażerów, oferując 26 foteli w klasie Falcon Gold i 256 miejsc w klasie ekonomicznej.

Lot FF005 startuje z Bahrajnu o godz. 2:10 lokalnego czasu i dociera do Manchesteru o godz. 7:15. Podróż trwa siedem godzin i pięć minut. Po dwóch godzinach postoju Dreamliner Gulf Air odlatuje z Anglii o godz. 9:15 i dociera nad Zatokę Perską o godz. 18:20 lokalnego czasu.

Oprócz wspomnianych i opisanych wyżej Nicei, Paryża i Manchesteru odrzutowce Gulf Air docierają jeszcze w Europie do Londynu, Frankfurtu, Rzymu oraz Stambułu. Flota przewoźnika z Bahrajnu składa się z 34 samolotów. Dominuje w niej jedenaście airbusów A320-200. Poza tym linie lotnicze znad Zatoki Perskiej wykorzystują siedem boeingów 787-9, po sześć airbusów A320neo i A321-200 oraz cztery A321LR. Zamówionych jest również dziewięć odrzutowców A321neo, a także kolejnych sześć A320neo i cztery AA321LR. Flotę szerokokadłubowców uzupełnią jeszcze w przyszłości trzy kolejne boeingi 787-9.    
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony