Partner serwisu

Dwa odrzutowce Helvetic Airways będą latać z EuroAirport

Rafał Dybiński 07.07.2021

Dwa odrzutowce Helvetic Airways będą latać z EuroAirport
fot. Helvetic Airways
Linie lotnicze Helvetic Airways zbazują dwa embraery E-Jet na lotnisku EuroAirport, który obsługuje trójmiasto Bazylea-Miluza-Fryburg. Odrzutowce szwajcarskiego przewoźnika będą od 10 lipca latać w weekendy na grecką wyspę Santoryn, do hiszpańskiego Jerez oraz do Larnaki na Cyprze.
Najbardziej wysunięta na południe wyspa archipelagu Cyklad na Morzu Egejskim znana jest ze swoich spektakularnych krajobrazów, powstałych w wyniku aktywności wulkanów. Najbardziej również nasłoneczniona wyspa w Grecji (średnia godzin wyższa niż gdziekolwiek w kraju) zyska połączenie z pograniczem Francji, Niemiec i Szwajcarii raz w tygodniu, a konkretnie w każdą sobotę.

Położone w południowej Andaluzji, niespełna 12 km od wybrzeży Atlantyku, hiszpańskie Jerez słynie natomiast z okolicznych winnic i pałacu arabskiego Alkazar, który wzniesiono jeszcze w XII wieku. Niedaleko jest również jeden z torów do wyścigów Formuły 1. Turystyczny ośrodek z prowincji Kadyks także zyska zyska połączenie do lotniska EuroAirport raz w tygodniu i również w każdą sobotę.

Ostatnią nową destynacją obsługiwaną z pogranicza Francji, Niemiec i Szwajcarii będzie Larnaka. Trzecie co do wielkości miasto na Cyprze ma średnio 340 słonecznych dni w roku, co sprawia, że jest to szczególnie popularne miejsce na urlop i wakacje. Odrzutowiec Helvetic Airways doleci tam raz w tygodniu, a konkretnie w niedziele.

Szwajcarski przewoźnik odebrał pod koniec czerwca pierwszego z czterech embraerów E195-E2. Trzy kolejne zamówione samoloty tej wersji producenta z Brazylii wzmocnią flotę do końca lipca bieżącego roku. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony