Partner serwisu

Dwa embraery E195 PLL LOT powróciły z Wietnamu

Avgeek 20.06.2021

Dwa embraery E195 PLL LOT powróciły z Wietnamu
fot. Piotr Bożyk
W ubiegłym roku Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały umowę na wynajem w formule wet-lease dwóch embraerów 195 wietnamskiemu przewoźnikowi Bamboo Airways. Wczoraj (19 czerwca), po nieco ponad ośmiu miesiącach, samoloty narodowego przewoźnika powróciły do Warszawy.
Współpraca, umożliwiająca dodatkowe wykorzystanie potencjału floty i doświadczenia załóg pokładowych LOT-u, zaplanowana była w okresie od 15 listopada 2020 r. do 14 maja 2021 r., ale ostatecznie została wydłużona do połowy czerwca br. W ramach umowy z LOT-em samoloty ponad osiem miesięcy obsługiwały połączenia krajowe na zlecenie wietnamskiego przewoźnika. Jednym z kluczowych czynników wyboru oferty PLL LOT przez Bamboo Airways było posiadanie certyfikatu EASA, który stanowi gwarancję realizacji operacji lotniczych zgodnie z najwyższymi standardami europejskimi.

Warto dodać, że spółka LOTAMS przygotowywała cztery samoloty linii Bamboo Airways (Great Dane i PLL LOT) przed ich odlotem do Wietnamu. Przygotowywanie samolotów embraer E-195 dla Bamboo Airways było procesem skomplikowanym, w którego realizację zaangażowało się kilka naszych działów – dział projektowo-konstrukcyjny Part-21J, przedstawiciele obsługi warsztatowej (estetyka), obsługi bazowej oraz kilka podmiotów zewnętrznych. Łącznie, w procesie przygotowywania czterech samolotów dla wietnamskiego przewoźnika, uczestniczyło kilka podmiotów i ich kilkunastu przedstawicieli z różnych państw. Realizowana w LOTAMS kompleksowa obsługa techniczna samolotów oraz płynna współpraca z międzynarodowymi firmami, świadczącymi usługi wspierające lotnictwo, pozwoliła na zrealizowanie całego projektu w bazie firmy na warszawskim Okęciu.

O tym jak wyglądała współpraca z wietnamską linią można przeczytać w artykule "LOT w Wietnamie. Jak wygląda współpraca z Bamboo Airways?".

O Bamboo Airways


Bamboo Airways to nowa linia lotnicza, która rozpoczęła loty komercyjne ze stolicy kraju, Hanoi, dopiero w ubiegłym roku. Przed ekspansją na inne rynki Azji Północno-Wschodniej, takie jak Chiny, Korea i Japonia, przewoźnik planuje uruchomić połączenia krajowe. Linie są w całości własnością FLC Group, wietnamskiego przedsiębiorstwa wielobranżowego, koncentrującego się na lotnictwie, nieruchomościach, ośrodkach wypoczynkowych, rolnictwie i golfie. Początkowy kapitał linii wynosił 30,8 mln dolarów. Flota Bamboo Airways składa się obecnie z 27 samolotów: jednego airbusa A319, sześciu A320, sześciu A320neo, trzech A321, pięciu A321neo, trzech boeingów B787-9 Dreamliner oraz trzech embraerów E195.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony