Partner serwisu

Dwa B747-8F z floty Atlas Air trafią do Kuehne+Nagel

inf. pras 26.02.2022

Dwa B747-8F z floty Atlas Air trafią do Kuehne+Nagel
fot. Kuehne+Nagel
Kuehne+Nagel zawarł długoterminową umowę czarterową z Atlas Air, spółką zależną Atlas Air Worldwide Holdings, której efektem będzie obsługa dwóch boeingów 747-8F, uważanych za najbardziej wydajne samoloty transportowe na świecie.
W odpowiedzi na zmiany na rynku, Kuehne+Nagel od trzeciego i czwartego kwartału 2022 roku wyczarteruje pełną zdolność ładunkową dwóch B747-8F do obsługi lotów na całym świecie. 747-8F zapewniają
o 20 proc. większą ładowność i o 16 proc. mniejsze zużycie paliwa niż bardzo wydajny 747-400F.

– Jako lider na rynku transportu lotniczego, Kuehne+Nagel dalej rozwija swoją dedykowaną sieć czarterową, aby wspierać klientów rozwiązaniami do długoterminowego planowania. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Atlas Air i włączyć te dwa nowe Boeingi 747-8F do naszej już szerokiej globalnej oferty – podkreślił Yngve Ruud, członek zarządu Kuehne+Nagel, odpowiedzialny za logistykę lotniczą.

– Obsługując największą na świecie flotę 747, Atlas Air zamówił ostatni 747 seryjny samolot, aby wykorzystać duży popyt i zapewnić klientom przestrzeń ładunkową, wzmacniając jednocześnie swoje zaangażowanie
w ochronę środowiska poprzez redukcję hałasu, emisji samolotów i zużycia zasobów – dodał Ruud.

– Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z Kuehne+Nagel poprzez zapewnienie dedykowanej przepustowości dla ich rozwijającej się globalnej sieci lotniczej – powiedział John W. Dietrich, prezes i dyrektor generalny Atlas Air Worldwide. – Boeing 747-8F pełni niezwykle ważną rolę w globalnym transporcie lotniczym, dzięki zaawansowanej technologii, która pozwala na mniejsze zużycie paliwa i większą pojemność. Z niecierpliwością czekamy na dostawę tych dwóch samolotów i eksploatację ich dla Kuehne+Nagel – podsumował Dietrich.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony