Partner serwisu

Duże wzrosty SAS w czerwcu. Blisko 50 proc. pasażerów więcej niż w maju

Rafał Dybiński 09.07.2021

Duże wzrosty SAS w czerwcu. Blisko 50 proc. pasażerów więcej niż w maju
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze SAS obsłużyły ponad 600 tys. pasażerów w czerwcu bieżącego roku - poinformował w oficjalnym komunikacie przewoźnik z Danii i Szwecji. To o blisko 50 proc. więcej w odniesieniu do maja.
Oferowanie SAS w ciągu miesiąca wzrosło prawie o 30 proc. Wskaźnik wypełnienia samolotów osiągnął poziom 48 proc. To dwanaście punktów procentowych więcej w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Największy wzrost przychodów RPK odnotowano na trasach międzykontynentalnych. Równie imponujące wyniki (poniżej tabelka) dotyczą sektora podróży po Europie i regionie Skandynawii. Ponad połowę lepsze są także statystyki krajowej sieci połączeń.- Cieszymy się, że obsługujemy coraz więcej pasażerów. Kontynuujemy otwieranie połączeń do popularnych letnich destynacji i zwiększamy oferowanie na istniejących trasach, żeby zaspokoić wzrastający popyt - podkreślił Karl Sandlund, pełniący obowiązki prezesa SAS.

- Staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, aby ułatwić podróżowanie naszym klientom w świetle pewnych pozostawionych restrykcji. Dzięki SAS Travel Ready Center pasażerowie mogą śledzić na bieżąco aktualizacje ograniczeń w podróżowaniu. To pozwala im na lepsze przygotowanie się do wylotu - dodał Sandlund.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony