Partner serwisu

Dublin wyprzedził Amsterdam i oferuje loty do 25 brytyjskich miast

Rafał Dybiński 28.07.2022

Dublin wyprzedził Amsterdam i oferuje loty do 25 brytyjskich miast
fot. Dublin Airport
Port lotniczy Dublin oferuje w tym momencie rejsy już do 25 miejsc docelowych w Wielkiej Brytanii. Stolica Irlandii wyprzedziła w ten sposób Amsterdam, liderujący w tej klasyfikacji przed pandemią – informuje "Simple Flying" na podstawie danych serwisu "Cirium".
Na lipiec 2022 roku zaplanowano w sumie do Dublina 2937 lotów z Wielkiej Brytanii. To i tak mniej niż w tym samym miesiącu 2019 roku. Wówczas takich rejsów było 3753 z 26 lotnisk. Aktualny rozkład oznacza więc poziom 78 proc. tego sprzed pandemii.

Obecnie nie można już polecieć bezpośrednio do Carlisle czy portów Doncaster-Sheffield i Londyn-Southend. Niemniej od marca bieżącego roku oferowane są z Dublina rejsy na wyspę Guernsey, a od czerwca do Teesside, które wcześniej nie były dostępne.

Najwięcej lotów do Dublina z Wielkiej Brytanii realizowanych jest z portu Londyn-Heathrow. Największe lotnisko stolicy Anglii oferuje w sumie 17 lotów dziennie liniami Aer Lingus i British Airways.

Trzynaście razy na dobę do stolicy Irlandii można przemieścić się z portu Londyn-Gatwick. W tym przypadku rejsy obsługują Aer Lingus i Ryanair. Obaj przewoźnicy dominują też w Manchesterze, Birmingham i szkockim Edynburgu, oferując łącznie odpowiednio dwanaście, dziesięć i dziewięć lotów dziennie.

Osiem razy na dobę z portu Londyn-Stansted odlatują samoloty Ryanaira. Niskokosztowiec z Zielonej Wyspy wspólnie z Aer Lingus obsługują siedem razy dziennie rejsy do szkockiego Glasgow, sześć razy dziennie do Bristolu i pięć razy dziennie do portu Leeds-Bradford. Ponadto cztery razy na dobę odrzutowcami Ryanaira można przemieścić się do Dublina z Liverpoolu.

Źródło: GCMap/Simple Flying.


Dublin w ten sposób zrzucił z najwyższego stopnia podium rankingu Amsterdam. Największy port w Holandii jeszcze w 2019 roku realizował 3901 rejsów do miejsc docelowych w Wielkiej Brytanii, ale obecnie ich liczba spadła do 2655. Na trzecim miejscu, uzupełniającym podium, znalazła się Palma de Mallorca. Najważniejszy port lotniczy archipelagu Balearów w 2019 roku oferował 2496 lotów do brytyjskich destynacji, natomiast w lipcu bieżącego roku 2397, czyli dokładnie o 99 mniej.

Tuż za podium znalazły się cztery kolejne lotniska z Półwyspu Iberyjskiego, a konkretnie Malaga (1744 zaplanowanych w lipcu rejsów do Wielkiej Brytanii), Alicante (1567), Faro (1536) i Barcelona z 1202 lotami do miejsc docelowych w Zjednoczonym Królestwie. Czołową "10" uzupełniają lotniska Teneryfa-Południe (1124), Antalya (1107) oraz Dalaman z 1036 rejsami. Trzy ostatnie wymienione wyżej porty awansowały kosztem Paryża-CDG, Frankfurtu oraz Ibizy.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony