Partner serwisu

Dubajski hotel Five pierwszym odbiorcą ACJ220

Mateusz Kieruzal 29.11.2021

arrow
arrow
Dubajski hotel Five pierwszym odbiorcą  ACJ220
fot. Comlux
Dubajski hotel Five pierwszym odbiorcą  ACJ220
Dubajski hotel Five pierwszym odbiorcą  ACJ220
Grupa hoteli Five, mających siedzibę w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, została ujawniona jako launch customer (z ang. pierwszy odbiorca) airbusa A220 w wersji biznesowej. Luksusowy hotel odbierze pierwszego na świecie A220, wyprodukowanego przez oddział korporacyjny Airbusa, w 2023 roku. A220, przekształcony w prywatny odrzutowiec, będzie służył do przewożenia wymagających gości pomiędzy hotelami, które tworzą rozrastające się portfolio właściciela, a także do miejsc, które wskażą klienci. Samolot dostanie numer rejestracyjny 9H-FIVE, wymawiane jako Nine Hotel Five, co oznacza liczbę hoteli wchodzących w skład grupy.
Aranżacja wnętrza kadłuba samolotu rozpocznie się w styczniu 2022. Za wystrój będzie odpowiadać firma Comlux Completion, która uważana jest za luksusowego doradcę z zakresie aranżacji wnętrz. Wnętrze będzie sowicie, lecz nowocześnie urządzone. Wśród udogodnień znajdzie się 16 foteli, stół jadalniany przeznaczony dla ośmiu osób, apartament z łóżkiem typu king size oraz prysznic. W samolocie zostanie zamontowane elektryczno-chromatyczne przyciemnianie okien (cecha znana w boeingach B787 Dreamliner). Na pokładzie, w trakcie całego lotu będzie można korzystać z szerokopasmowego szybkiego Internetu. Pasażerowie obejrzą filmy na dwóch 55-calowych wyświetlaczach. Nie zabraknie też oświetlenia typu LED, jak i w pełni wyposażonej kuchni.

ACJ220 będzie mógł udać się w maksymalnie 12-godzinny rejs bez międzylądowania. Goście hotelowi, chcący skorzystać z przelotu oferowanego przez hotel, będą mogli udać się bezpośrednio do każdego miasta w Europie, Afryce i Azji. Operatorem będzie zarejestrowana na Malcie Comlux Aviation posługująca się szwajcarskim AOC (z ang. air operator certificate – certyfikat operatora lotniczego). Personel pokładowy, obsługujący każdy lot, będzie zatrudniony przez właściciela grupy hoteli Five. 

Kabir Mulchandani − charyzmatyczny przedsiębiorca będący założycielem i prezesem hoteli Five − powiedział „Simple Flying”, że wykorzystanie tego samolotu pozwoli mu na większe zarobki niż korzystanie z popularnych w biznesie samolotach typu Bombardier Global 7500 czy Gulfstream G700.
− Większe możliwości daje szerokość kabiny wynosząca 3,3 metra, która spotykana jest w regionalnych samolotach wąskokadłubowych, a nie prywatnych odrzutowcach. Duża kabina pozwala np. na zabranie na pokład DJ-a i zorganizowanie powietrznej dyskoteki − dodał przedsiębiorca pochodzenia indyjskiego.

Właściciel Five wspomniał, że taka inwestycja na początku pociąga za sobą wysokie koszty, ale w dłuższej perspektywie nie będzie to miało dużego znaczenia, gdyż ACJ220 ma niższe koszty operacyjne niż typowe prywatne samoloty. Właściciel nie wyklucza kolejnych zamówień na samoloty typu ACJ220.

Goście hotelowi, którzy skorzystają z transportu na miejsce wypoczynku w jednym z hoteli należących do sieci Five w Dubaju, będą musieli liczyć się z wydatkiem około 10 tysięcy dolarów. Ze słów właściciela wynika, że jest to nieco więcej niż rynkowa cena biletu w pierwszej klasie do Dubaju, np. liniami Emirates, ale wraz z biletem otrzymuje się poczucie pełnej prywatności, komfortu i jedyną w swoim rodzaju możliwość posiadania całej kabiny na wyłączność.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony