Partner serwisu

Dubaj zyska od 6 grudnia codzienne loty do Tel Awiwu

inf. pras 07.11.2021

Dubaj zyska od 6 grudnia codzienne loty do Tel Awiwu
fot. Emirates
Linie lotnicze Emirates od 6 grudnia uruchomią codzienne loty między Dubajem a Tel Awiwem w Izraelu, bez międzylądowań.
ZEA i Izrael nadal rozwijają współpracę gospodarczą, aby zwiększać przepływy handlowe między państwami. Dzięki codziennym lotom izraelscy podróżni będą mogli bezpiecznie i dogodnie połączyć się z Dubajem oraz z globalną siatką Emirates, która obejmuje ponad 120 miejsc docelowych. Rozkład lotów do/z Tel Awiwu zapewni podróżnym wygodny dostęp do popularnych miejsc wypoczynku poza Dubajem, takich jak Tajlandia, Wyspy Oceanu Indyjskiego czy Republika Południowej Afryki.

Nowe loty to dogodne połączenia do Tel Awiwu z blisko 30 bramek Emirates przez Australię, Stany Zjednoczone, Brazylię, Meksyk, Indie i RPA, gdzie mieszkają największe społeczności żydowskie na świecie. Podróżni ze Stanów Zjednoczonych, którzy chcą zatrzymać się w Dubaju przed wyruszeniem w dalszą podróż do Tel Awiwu, mogą skorzystać z pakietu Dubai Stop Over, który obejmuje pobyty w hotelach, zwiedzanie miasta i wiele innych ofert.

Dubaj nadal przyciąga turystów z Izraela dzięki stale rosnącej liście atrakcji, w tym dzięki wydarzeniu Expo 2020, które w pierwszym miesiącu przyciągnęło ponad dwa miliony osób. Izrael bierze udział w wydarzeniu w swoim własnym pawilonie pod hasłem „connecting thoughts - creating the future” (Łącząc umysły, tworzymy przyszłość).

Nowe połączenia Emirates dają podróżującym biznesowo możliwości networkingu i inwestowania. Wraz z otwarciem ruchu bezwizowego między krajami i złagodzeniem ograniczeń w sieci przewoźnika, nowe usługi zaspokoją przyszłe zapotrzebowanie na podróże do/z Tel Awiwu.

Linie będą obsługiwały trasę Dubaj-Tel-Awiw samolotami Boeing 777-300ER w trzyklasowej konfiguracji, oferując prywatne kabiny w klasie pierwszej, wygodne, rozkładane miejsca w klasie biznes i przestronne siedzenia w klasie ekonomicznej. Codzienny lot z Dubaju EK931 wystartuje o 14:50, przylot na lotnisko Ben Gurion zaplanowano na 16:25 czasu lokalnego. Lot powrotny EK 932 wystartuje z Tel Awiwu o 18:25, lądując w Dubaju o 23:25 czasu lokalnego.

Klienci Emirates skorzystają również na partnerstwie code-share z flydubai, które zapewnia podróżnym szybkie i bezproblemowe połączenie z Dubaju do wielu miejsc w siatkach obu przewoźników – jest to obecnie 210 kierunków w 100 krajach.

– Z niecierpliwością czekamy również na przyjęcie większej liczby osób podróżujących służbowo i prywatnie z Izraela do Dubaju i do innych miejsc docelowych w naszej siatce. Chcielibyśmy podziękować władzom ZEA i Izraelowi za ich wsparcie, czekając jednocześnie na otwarcie jeszcze większych perspektyw dla obu krajów. Kontynuujemy budowanie silnych relacji przy jednoczesnym rozwijaniu biznesu i turystyki w najbliższej przyszłości – wyznał Adnan Kazim, dyrektor handlowy Emirates.

Oprócz przewozów pasażerskich Emirates SkyCargo zaoferują 20 ton ładowności w każdą stronę między Dubajem a Tel Awiwem na pokładzie Boeinga 777-300ER. Będzie to dodatkowa przestrzeń na transport farmaceutyków, warzyw czy innych łatwo psujących się produktów z Tel Awiwu. Do Izraela transportowane będą też surowce i komponenty produkcyjne, półprzewodniki i paczki e-commerce.

Linie lotnicze Emirates w pełni przywróciły w ten sposób swoją sieć na Bliskim Wschodzie i obecnie latają do dwunastu miast w tym regionie.

Tel Awiw jest największym i najbardziej zaludnionym miastem Izraela oraz gospodarczym i technologicznym centrum kraju. Według izraelskiego Ministerstwa Turystyki w 2019 roku miasto przyciągnęło ponad 4,5 miliona odwiedzających. Tel Awiw słynie z dziewiczych plaż, rozwijającej się sceny kulinarnej, zabytków kultury i największej na świecie kolekcji 4000 charakterystycznych białych budynków w stylu Bauhaus, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto jest również zaawansowanym centrum nauki i pionierskich technologii z silnym ekosystemem przedsiębiorczości i start-upów, który stworzył innowacje stosowane na całym świecie w wielu sektorach biznesu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony