Partner serwisu

Dubaj dołączył do miejsc docelowych rejsów airBaltic. Najdłuższa trasa z Rygi

Rafał Dybiński 28.09.2021

Dubaj dołączył do miejsc docelowych rejsów airBaltic. Najdłuższa trasa z Rygi
fot. airBaltic
Linie lotnicze airBaltic zainaugurowały w poniedziałek 27 września bezpośrednie rejsy między Rygą i Dubajem.
Połączenie na dystansie ponad 4300 km realizowane jest cztery razy w tygodniu. Oprócz poniedziałków do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich można dolecieć ze stolicy Łotwy również w środy, piątki oraz niedziele. Rejsy obsługują oczywiście airbusy A220-300, które zdominowały flotę przewoźnika.

Wylot z Rygi zaplanowano o godz. 23:10. Lądowanie w Dubaju przewidziano o godz. 6:35 lokalnego czasu. Lot trwa w sumie sześć godzin i 25 minut. Rejs powrotny airBaltic startuje z największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich o godz. 8:05. Przylot do stolicy Łotwy przewidziano na godz. 13:50. Lot trwa w tym przypadku dwadzieścia minut dłużej, czyli sześć godzin i 45 minut.

– Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować naszym pasażerom tak wyjątkowy cel podróży jak Dubaj. Połączymy region Bałtyku ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi jednym z najdłuższych lotów na naszej mapie tras. Dubaj od jakiegoś czasu jest jednym z najbardziej pożądanych kierunków wśród naszych pasażerów i będzie gospodarzem Expo 2020, które wzbudza duże zainteresowanie w tym mieście – podkreślił Martin Gauss, prezes airBaltic.

– Rozszerzenie kierunków dostępnych z lotniska w Rydze o Dubaj otworzy nowe możliwości dla naszych pasażerów, którzy będą mogli szybciej i wygodniej dostać się do atrakcyjnego centrum rozrywki i biznesu na Bliskim Wschodzie . Jednocześnie jest to również ważny krok naprzód dla naszego portu, który wzmacnia pozycję Rygi jako ważnego węzła transportu lotniczego – stwierdziła Laila Odiņa, przewodnicząca zarządu lotniska w stolicy Łotwy.

– Cieszę się z bezpośrednich połączeń lotniczych między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Łotwą, które przyniosą nowe możliwości i bliższe więzi między obydwoma krajami. Inauguracja tych rejsów zbiega się z otwarciem Expo 2020 w Dubaju, co jeszcze bardziej zwiększy popyt na podróże – podsumowała Hanan Al Aleeli, ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich na Łotwie.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony