Partner serwisu

Dubai Airshow: Jazeera zobowiązuje się do zakupu 28 airbusów z rodziny A320neo

Avgeek 16.11.2021

Dubai Airshow: Jazeera zobowiązuje się do zakupu 28 airbusów z rodziny A320neo
fot. Piotr Bożyk
Airbus podpisał dziś (16 listopada) w Dubaju zobowiązanie (MoU) z kuwejcką linią Jazeera Airways na 28 samolotów z rodziny A320neo. Dokument został podpisany przez Rohita Ramachandrana, dyrektora generalnego Jazeera Airways oraz Christiana Scherera, dyrektora handlowego Airbusa.
Przyszłe zamówienie 28 samolotów zostanie rozdzielone na: 20 samolotów A320neo i osiem większych A321neo. Dostawy zaplanowano na lata 2024-2026.

- Jazeera Airways z przyjemnością rozszerza swoją długoterminową współpracę z Airbusem dzięki temu znaczącemu nowemu zamówieniu. Efektywnie podwoimy naszą obecną wielkość floty do 35 samolotów do 2026 r. Linia lotnicza wyszła z pandemii z powrotem do rentowności w III kwartale br. Mamy przed sobą ekscytujące plany ekspansji, które jeszcze bardziej zwiększą nasz wkład w gospodarkę Kuwejtu, a w szczególności w sektor turystyczny - powiedział Marwan Boodai, prezes Jazeera Airways.

- Jesteśmy dumni, że możemy rozszerzyć nasze partnerstwo z Jazeera Airways poprzez tę najnowszą umowę, która doda dodatkowe 28 samolotów Airbus do jej floty składającej się w całości z Airbusów. Rodzina A320neo jest bez wątpienia najlepszą platformą do wspierania planów rozwoju Jazeera Airways. To doskonała ilustracja tego, jak Airbus pomaga eskortować rozwój swoich odnoszących sukcesy klientów - - powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa i szef Airbus International.

Jazeera Airways rozpoczęły działalność w 2005 r. i od tego czasu stały się wiodącym przewoźnikiem w regionie. Linia działa regionalnie i międzynarodowo obsługując loty na Bliski Wschód oraz do Europy i Azję ze swojej bazy w Kuwejcie. Kuwejckie linie wspierają wizję Kuwejtu do 2035 r., zakładającą dalszą ekspansję gospodarczą i przekształcenie kraju w centrum handlu. Obecnie flota linii składa się z 16 airbusów: ośmiu A320 i ośmiu A320neo. Starsze samoloty zostaną zastąpione w najbliższych latach nowymi A320neo, a reszta zamówionych dziś maszyn pozwoli na rozbudowę obecnej floty.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony