Partner serwisu

Dubai Airshow: ALC zamawia 111 airbusów oraz uruchamia fundusz zrównoważonego rozwoju

Avgeek 15.11.2021

Dubai Airshow: ALC zamawia 111 airbusów oraz uruchamia fundusz zrównoważonego rozwoju
Fot. Airbus Media
Air Lease Corporation (ALC) podpisała dzisiaj (15 listopada) list intencyjny (LoI) obejmujący wszystkie rodziny samolotów Airbusa, podkreślając tym samym siłę pełnej gamy produktów francuskiego producenta. To kolejne duże zamówienie Airbusa podczas Dubai Airshow 2021.
Najnowsza umowa ALC obejmuje zakup 111 samolotów: 25 airbusów A220-300, 55 A321neo, 20 A321XLR, cztery A330neo oraz siedem A350F. Zamówienie, które zostanie sfinalizowane w najbliższych miesiącach, czyni ALC z siedzibą w Los Angeles jednym z największych klientów Airbusa i leasingodawcą z największym portfelem zamówień na A220. Założony w 2010 r. ALC zamówił do tej pory łącznie 496 samolotów Airbusa.

Wraz z tym zamówieniem ALC i Airbus uruchamiają także wartą wiele milionów dolarów inicjatywę funduszu ESG, który przyczyni się do inwestycji w projekty zrównoważonego rozwoju lotnictwa, które w przyszłości będą dostępne dla wielu interesariuszy ze społeczności leasingowej i finansowej, a także spoza niej.

- Ogłoszenie nowego zamówienia jest kulminacją wielu miesięcy ciężkiej pracy i poświęcenia obu organizacji w celu optymalizacji i dostrojenia wielkości i zakresu tej dużej transakcji w związku z szybko rosnącym zapotrzebowaniem linii lotniczych na modernizację ich flot samolotów odrzutowych poprzez leasing od ALC. Po długich i szczegółowych konsultacjach z kilkudziesięcioma strategicznymi klientami linii lotniczych z całego świata, skupiamy się na najbardziej pożądanych i poszukiwanych typach samolotów, obejmujących rodziny A220, A321neo, A330neo i A350. ALC jest międzynarodowym liderem rynkowym w każdej z tych kategorii najnowocześniejszej linii produktów Airbusa. Te wieloletnie uzupełnienia rozwijającego się portfolio ALC o aktywa lotnicze wykorzystujące nowe technologie pozwolą nam na zwiększenie przychodów i rentowności przy jednoczesnym spełnieniu wymagań naszych klientów lotniczych - powiedział Steven F Udvar-Hazy, Prezes Air Lease Corporation.

To kolejne duże zamówienie na targach w Dubaju dla Airbusa. Warto wspomnieć, że wczoraj Indigo Partners zamówiło 255 samolotów z rodziny A320neo.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony