Partner serwisu

Drogi rejs Iberią z Australii. Pasażerowie obciążeni specjalną stawką

Rafał Dybiński 21.04.2020

Drogi rejs Iberią z Australii. Pasażerowie obciążeni specjalną stawką
fot. Iberia
Iberia organizuje lot repatriacyjny z Sydney do Madrytu dla obywateli Hiszpanii – informuje "Executive Traveller". Cena za ten rejs jest wysoka. Przewoźnik narodowy z Półwyspu Iberyjskiego pojawi się jeszcze w bieżącym miesiącu na australijskim niebie.
Iberia odleci z rodakami z Sydney w czwartek 30 kwietnia o godzinie 16:10. Po międzylądowaniu w tajskim Bangkoku wyląduje na lotnisku Madryt-Barajas w piątek o godzinie 9:45.

Hiszpański konsulat generalny w Sydney poinformował jednocześnie, że pasażerowie rejsu zostaną obciążeni specjalną stawką za bilet, za który trzeba będzie zapłacić 800 euro plus podatek. Potencjalni chętni muszą wypełnić formularz rejestracyjny online, po czym "Iberia skontaktuje się z podróżnymi po pewnym czasie, aby zaoferować im miejsce w zależności od dostępności". Przewoźnik z Półwyspu Iberyjskiego w ciągu najbliższych dwóch tygodni wykona podobne loty do Argentyny, Boliwii, Kolumbii, Manili i Peru.

Kolejne 2000 osób powróci do domu podczas drugiej fali lotów repatriacyjnych Iberii. Pierwsza pozwoliła na zabranie 6000 podróżnych nad Tag z krajów takich jak Algieria, Dominikana, Irlandia, Japonia, Maroko i Polska.

Wracający do ojczyzny Hiszpanie mają jeszcze do wykorzystania opcję związaną z lotem Qantas na trasie z Melbourne do Londynu, które odbywają się w każdą niedzielę aż do 3 maja. Ostatni etap podróży na Półwysep Iberyjski ze stolicy Anglii obsłuży Iberia. Ponadto jest też możliwość rejsów Qatar Airways do Paryża, Frankfurtu, Dublina i Rzymu z międzylądowaniem w Dausze. Wówczas podróżni będą mieć zapewnioną dogodną przesiadkę do Barcelony lub stolicy Kastylii.

Iberia jest najnowszą, wcześniej rzadko widywaną, linią lotniczą na australijskim niebie. Wcześniej na subkontynencie podczas lotów repatriacyjnych pojawiły się Austrian Airlines, niemiecki Condor, izraelski El Al, holenderski KLM oraz polski LOT.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo