Partner serwisu

Dreamlinery Qantas dolecą z Sydney do Londynu przez Darwin. Przynajmniej do wiosny

Rafał Dybiński 11.10.2021

Dreamlinery Qantas dolecą z Sydney do Londynu przez Darwin. Przynajmniej do wiosny
Fot. Qantas
Linie lotnicze Qantas potwierdziły, że Darwin tymczasowo zastąpi Perth jako miejsce międzylądowań i bezpośrednich wylotów do Londynu narodowego przewoźnika Australii.
Inaugurację rejsów na trasie Sydney-Darwin-Londyn zaplanowano na 14 listopada. Z kolei 18 grudnia wystartuje połączenie Melbourne-Darwin-Londyn. Obie trasy obsłużą boeingi 787-9.

"Chociaż jest to tymczasowa zmiana trasy, to będziemy uważnie obserwować, jak działa i pozostajemy otwarci na to, do czego może takie rozwiązanie doprowadzić w przyszłości – stwierdził w komunikacie przewoźnik z sojuszu Oneworld, który zrezygnował także z postojów w Singapurze. 

Porozumienie Qantas z rządem Terytorium Północnego i lotniskiem w Darwin będzie obowiązywać przynajmniej do kwietnia 2022 roku. Wówczas rejsy do Londynu mają wrócić z Perth. Stolica Australii Zachodniej będzie bowiem zamknięta dla podróży międzynarodowych aż do wiosny.

Nie zmieni tego nawet osiągnięcie wcześniej wyznaczonego przez decydentów z Canberry celu, jakim jest zaszczepienie 80 proc. populacji w największym stanie kraju. Niektórzy eksperci spodziewają się tego w listopadzie bieżącego roku.

Rząd Australii Zachodniej, podobnie jak stan Queensland z dużym portem w Brisbane, zapowiedziały ostrożniejsze podejście do zniesienia obowiązkowej kwarantanny dla przylatujących do Australii, aniżeli będzie to wymagane w innych regionach kraju. 14-dniowa izolacja w hotelu zostanie jeszcze zastąpiona tygodniową domową. Najgęściej zaludnione stany Nowa Południowa Walia oraz Wiktoria są już bliskie przekroczenia uzgodnionej granicy zaszczepienia populacji i po spełnieniu tego warunku zniosą natychmiast obowiązującą wciąż kwarantannę.

Premier Australii Scott Morrison po raz pierwszy ogłosił zamknięcie granic dla wszystkich cudzoziemców 20 marca 2020 roku. Nawet niektórzy obywatele kraju oraz ich najbliższe rodziny musieli zabiegać o zwolnienie z kwarantanny w hotelu przez dwa tygodnie dni po przylocie. Taki wymóg wiązał się wówczas z kosztem ponad 3000 dolarów amerykańskich.

- Jeśli premierzy innych stanów nie mają ochoty zrezygnować z tego, to my w Nowej Południowej Walii powitamy z radością i dumą tych Australijczyków, którzy zbyt długo byli odseperowani od swoich bliskich. Myślę, że już pod koniec października nasi obywatele będą mogli swobodnie poruszać się przynajmniej po Nowej Południowej Walii - zadeklarowała Gladys Berejiklian, premier stanu, którego stolicą i największym miastem jest Sydney. Właśnie stąd ruszą pierwsze loty Qantas do Londynu, ale przynajmniej do wiosny 2022 roku, miejscem międzylądowania nie będzie Perth, a Darwin. Czy tak zostanie już na dłużej?

Wcześniej informowaliśmy również o tym, że Qantas zamówi ponad 100 nowych odrzutowców w ramach gruntownej modernizacji swojej krajowej floty. Według informacji przewoźnika Airbus, Boeing i Embraer będą walczyć o udział w lukratywnym i bardzo prestiżowym kontrakcie, który może być warty aż 14 mld dolarów amerykańskich. Więcej o tym w TYM TEKŚCIE.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony