Partner serwisu

Dreamlinery PLL LOT polecą wiosną z Rzeszowa i Krakowa do Nowego Jorku

Rafał Dybiński 03.02.2021

Dreamlinery PLL LOT polecą wiosną z Rzeszowa i Krakowa do Nowego Jorku
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT planują w drugim kwartale bieżącego roku rozszerzyć oferowanie na połączeniach do Stanów Zjednoczonych – informuje serwis OAG.
Narodowy przewoźnik znad Wisły uruchomi 2 maja bezpośrednie rejsy z Krakowa do nowojorskiego portu JFK. Trasa będzie obsługiwana raz w tym tygodniu za pomocą boeinga 787-8. Na pokład Dreamlinera będzie mogło wejść 252 podróżnych.

PLL LOT dodatkowo zaplanowały na 29 marca wznowienie rejsów z Rzeszowa do portu Newark-Liberty. Usługa została zawieszona w 2020 roku z powodu kryzysu wywołanego wirusem COVID-19. Rejsy ze stolicy Podkarpacia na wschodnie wybrzeże Ameryki Północnej będą realizowane w tej samej częstotliwości, co loty z Krakowa, czyli raz w tygodniu.

Nowa trasa z Krakowa będzie już trzecią narodowego przewoźnika znad Wisły do portu JFK, obok połączeń z Warszawy i Budapesztu. Rejsy ze stolicy Węgier zostaną wznowione na początku kwietnia.

Jeśli połączenie Kraków – Nowy Jork zostanie zainaugurowane zgodnie z planem, to loty z JFK będą startować o godz. 17:30 w niedzielę. Dreamliner wyląduje w stolicy Małopolski o godz. 8:30 w poniedziałek. Lot powrotny wystartuje o godz. 12:05 i wyląduje w największym mieście Stanów Zjednoczonych o godz. 15:30 tego samego dnia.

PLL LOT po raz ostatni oferowały loty z Krakowa do Nowego Jorku w sezonie letnim 2008 roku. Później dla stolicy Małopolski jedynym miejscem docelowym w Stanach Zjednoczonych był port Chicago O'Hare.

Narodowy przewoźnik znad Wisły przygotowuje się także do lotów z Warszawy do San Francisco. Rejsy do Kalifornii będą realizowane również Dreamlinerami w częstotliwości dziewięciu w tygodniu, począwszy od czerwca. Plany połączenia stolicy Polski z Waszyngtonem zostały na razie wstrzymane.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony