Partner serwisu

Dreamlinery PLL LOT połączą Gdańsk z czterema krajami świata

Redakcja/inf. pras. 24.03.2022

Dreamlinery PLL LOT połączą Gdańsk z czterema krajami świata
fot. Piotr Bożyk
Od sezonu 2022/23 wystartują z Gdańska długodystansowe połączenia do czterech popularnych wakacyjnych miejsc, a konkretnie do Meksyku i Tajlandii oraz na Dominikanę i Kubę. Wszystkie zaoferowane przez Rainbow Tours egzotyczne kierunki będą obsługiwane Dreamlinerami Polskich Linii Lotniczych LOT.
25 lotów tygodniowo do szesnastu wakacyjnych miejsc w Europie i Afryce zaoferuje tego lata Rainbow, jeden z największych w Polsce organizatorów imprez turystycznych. Zimą czekają na podróżnych takie atrakcje jak Meksyk, Tajlandia, Dominikana i Kuba.

Razem z Rainbow będzie można polecieć w tym sezonie letnim z Gdańska na wypoczynek do ośmiu krajów, w tym do Grecji, do Chorwacji (Dubrownik), Albanii (Tirana), Bułgarii (Burgas, Warna), na hiszpańską Fuerteventurę, do Turcji (Antalia, Bodrum), Egiptu (Hurgada, Mars Alam) i Tunezji (Monastyr). W ofercie greckiej są wakacje na Rodos, Korfu, Kos i Krecie (Chania, Heraklion) i Zakintos. Do Antalyi w Turcji czartery będą latały nawet trzy razy w tygodniu.

Rainbow przygotowało niespodziankę i nowość dla turystów kochających dalekie, egzotyczne kierunki zimą. Od sezonu 2022/23 wystartują z Gdańska długodystansowe połączenia do Meksyku i Tajlandii oraz na Dominikanę i Kubę. Gdańsk jako baza wypadowa na dalekie wakacje dołączy do Warszawy, Katowic i Poznania. Rejsy międzykontynentalne będą obsługiwane boeingami 787 Dreamliner.

Duży potencjał północnej części Polski

Rainbow rozpoczął już przedsprzedaż oferty Egzotyka 2022/23. – Dodanie Gdańska do siatki naszych dreamlinerowych połączeń jest wynikiem rosnącego popytu na egzotyczne wakacje oraz dużego potencjału północnej części Polski. Niezmiennie pamiętamy o naszej misji, czyli o przybliżaniu egzotyki klientom, mając na uwadze komfort i szybkość podróży oraz sukcesywnie zwiększając naszą ofertę. Od teraz z Gdańska wielbiciele dalekich podróży będą mogli polecieć bezpośrednio do Dominikany, Meksyku, Tajlandii oraz na Kubę. Planujemy wyloty do tych wszystkich destynacji raz w tygodniu – powiedział Maciej Szczechura, członek Zarządu Rainbow.

– Nasi pasażerowie są spragnieni wakacji, dlatego bardzo nas cieszy bogata oferta Rainbow na zbliżające się lato. Jesteśmy także zachwyceni nowymi propozycjami dla pasażerów, latających zimą do egzotycznych krajów. Cieszy nas poszerzona oferta i wydłużony sezon wakacyjny w naszej wspólnej ofercie: Rainbow i gdańskiego lotniska – podkreślił Tomasz Kloskowski, prezes portu lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, który zaoferuje latem 87 połączeń na 70 lotnisk do 22 krajów, realizowanych przez 10 przewoźników. 

W letnim rozkładzie z Trójmiasta pojawią się też zupełnie nowe propozycje. W ofercie połączeń letnich będą greckie wyspy Kreta, Korfu i Santorini, cypryjskie Pafos i Larnaka oraz chorwacki Zadar i Split. Będzie można nadal podróżować na Maltę i do włoskiego Bergamo. W ofercie są także Walencja, Wenecja, Piza, Barcelona i bułgarskie Burgas. Wiosną i latem można polecieć do Wiednia, a także w zupełnie nowe miejsce, do litewskiego Wilna.

Siedem razy w tygodniu do Krakowa

– Polecamy podróże po kraju, do Warszawy, Lublina i Wrocławia, a także do Krakowa, dokąd częstotliwość lotów zwiększy się do siedmiu razy w tygodniu. Wciąż bogata jest oferta lotów z Gdańska do Skandynawii i Wielkiej Brytanii. Do Norwegii, Finlandii, Szwecji i Danii mamy w sumie 32 połączenia, a dwanaście na Wyspy Brytyjskie – dodał prezes Kloskowski.

Niestety, wraz z wybuchem wojny w Ukrainie, 24 lutego 2022 roku zamknięta została przestrzeń powietrzna dla lotnictwa cywilnego i zawieszone wszystkie regularne połącznia lotnicze z tym krajem. Nie ma więc na razie i nie wiadomo, kiedy powrócą loty z Gdańska do Lwowa, Kijowa, Charkowa i Odessy realizowane dotychczas przez linie Wizz Air i Ryanair.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony