Partner serwisu

Dreamliner ze sprzętem medycznym od Dominiki Kulczyk dotarł do Polski

Emilia Derewienko 15.04.2020

arrow
arrow
Dreamliner ze sprzętem medycznym od Dominiki Kulczyk dotarł do Polski
fot. Jakub Wittchen, Kulczyk Foundation
Dreamliner ze sprzętem medycznym od Dominiki Kulczyk dotarł do Polski
Dreamliner ze sprzętem medycznym od Dominiki Kulczyk dotarł do Polski
Dreamliner ze sprzętem medycznym od Dominiki Kulczyk dotarł do Polski
W środę (15 kwietnia) po godzinie 6:00 rano, w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica wylądował Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT z Chin, transportujący środki ochrony życia i zdrowia. Materiały zostały zakupione dzięki darowiźnie Kulczyk Foundation dla Fundacji Lekarze Lekarzom.
Samolot LOT-u o rejestracji SP-LRB z materiałami z Kantonu w Chinach to pierwsza z czterech maszyn, które przylecą do Poznania z transportem środków medycznych od Kulczyk Foundation. Dostawy zostały rozłożone na kilka rejsów, ze względu na dużą ilość sprzętu: 57 ton i 470 m3. Pozostałe trzy samoloty z materiałami medycznymi wylądują na lotnisku Ławica w najbliższych dniach.

Przewoźnikiem jest LOT Cargo, wykorzystujący samoloty typu Dreamliner. Transport został opłacony przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i jest realizowany w ramach akcji humanitarnej (co daje m.in. zwolnienie z cła i podatku VAT). Procesem produkcyjno-logistycznym z Chin zajęła się Polsko-Chińska Rada Biznesu.


Transport był możliwy do zrealizowania dzięki darowiźnie Kulczyk Foundation w wysokości 20 mln zł, przekazanej na specjalny fundusz pomocowy w ramach Fundacji Lekarze Lekarzom przy Naczelnej Izbie Lekarskiej. Łącznie zakupiono:

  • 1 mln masek chirurgicznych;
  • 1,5 mln masek FFP2 N95;
  • 100 tys. kombinezonów klasy II;
  • 100 tys. gogli;
  • 100 tys. przyłbic.
Towar z Kantonu zostanie przetransportowany do Poznania, gdzie przy pomocy lokalnych działaczy z organizacji przedsiębiorców Lions Club Poznań Pillory oraz ze wsparciem władz samorządowych Miasta Poznań zostanie zorganizowana baza logistyczna dla Fundacji Lekarze Lekarzom. Stamtąd całość sprzętu zostanie przekazana do Okręgowych Izb Lekarskich. Miasto zapewniło bezpłatnie transport oraz halę targową, a organizacje przedsiębiorców zajmą się pomocą w dystrybucji do szpitali i placówek medycznych wskazanych przez Fundację i Okręgowe Izby Lekarskie.

Wszystkie środki ochrony osobistej zostaną przekazane pro bono personelowi medycznemu walczącemu na pierwszej linii frontu z koronawirusem SARS-Cov-2. – Mam nadzieję, że wiele lekarek, lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarzy będzie mogła bezpiecznie dbać o nas, dbając jednocześnie o siebie i swoich ukochanych. Nie zapominajmy, że ponad połowa personelu medycznego to kobiety. Wszyscy teraz musimy być dla siebie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – mówiła Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony