Partner serwisu

Dreamliner zadebiutuje na krajowej trasie Qantas

Rafał Dybiński 29.05.2021

Dreamliner zadebiutuje na krajowej trasie Qantas
Fot. Qantas
Linie lotnicze Qantas zapowiedziały dalszą rozbudowę systematycznie rozrastającej się krajowej sieci połączeń. Narodowy przewoźnik Australii ujawnił przy okazji, które trasy obsłużą pozyskane niedawno embraery E190, a na jakich rejsach pojawi się szerokokadłubowy boeing 787 Dreamliner.
Wąskokadłubowe odrzutowce producenta z Brazylii najczęściej będzie można dostrzec w Townsville. Miasto w północnej części stanu Queensland zyska od sierpnia codzienne loty do Sydney i Melbourne oraz trzy razy w tygodniu do Adelajdy. Wszystkie rejsy będą właśnie realizowane nowymi E190, pozyskanymi na zasadzie leasingu od Alliance Airlines z Brisbane.

Flota Qantas zostanie wzmocniona w sumie ośmioma takimi odrzutowcami. Trzy z nich już latają w całej środkowej Australii. Pozostałych pięć zostanie wkrótce odebranych.

Więcej lotów do Queensland i na Tasmanię

Od sierpnia z Adelajdy będzie można cztery razy w tygodniu przemieścić się również do Cairns w Queensland. Miesiąc później natomiast stolica stanu Australia Południowa zyska codzienne rejsy do Hobart na Tasmanii. Obie trasy także będą obsługiwane samolotami E190.

Boeingi 737-800 zostały wyznaczone do rejsów między Perth a Gold Coast oraz między Sydney a Uluru. - Wcześniej podróżowanie między tymi miastami oznaczało lot z przesiadką. Teraz pasażerowie będą mogli bezpośrednio dostrzec do tych destynacji, oszczędzając przy tym co najmniej godzinę czasu - podkreślił Andrew David, odpowiedzialny za planowanie sieci krajowej i międzynarodowej w Qantas. Trasa Perth - Gold Coast będzie realizowana trzy razy w tygodniu, natomiast Sydney-Uluru pięć razy w tygodniu.

Więcej szerokadłubowców w Darwin i Perth

Powody do umiarkowanego optymizmu mają również sympatycy szerokokadłubowców. Siedem z tuzina w tygodniu rejsów z Sydney do Darwin, trwających ponad cztery godziny, będzie bowiem realizowanych z pomocą airbusów A330. Odrzutowce producenta z Tuluzy trzy razy w tygodniu obsługują również trasę z Brisbane do Darwin, na której częstotliwość lotów aktualnie wynosi w sumie dziewięć w tygodniu.

A330 zrealizują jednak przede wszystkim aż 24 z 37 tygodniowych rejsów między Melbourne a Perth. Tylko cztery razy w tygodniu odrzutowcami producenta z Tuluzy będzie można przemieścić się ze stolicy stanu Australia Zachodnia do Sydney. Na trasie z największego miasta Nowej Południowej Walii do Perth dziewięć lotów z 34 tygodniowo w istniejącym rozkładzie zrealizują natomiast Dreamlinery wersji 787-9.

- Wiemy jak popularne są boeingi 787 i airbusy A330 wśród naszych klientów w naszej międzynarodowej sieci połączeń. Jesteśmy przekonani, że popyt na loty krajowe, które obsłużą te samoloty, będzie ogromne - dodał David. Dreamlinery Qantas dotychczas można było zobaczyć tylko na trasie z międzylądowaniem Melbourne-Perth-Londyn/Heathrow. Teraz po raz pierwszy pojawią się więc tylko na całkowicie krajowej trasie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony