Partner serwisu

LOT zabierze Polaków z Buenos Aires. To najdłuższy rejs w historii linii

Rafał Dybiński 01.04.2020

LOT zabierze Polaków z Buenos Aires. To najdłuższy rejs w historii linii
fot. PLL LOT
Aż 12,3 tys. km pokona Dreamliner PLL LOT, który zabierze w środę Polaków z Buenos Aires do Warszawy. Rejs będzie realizowany w ramach trwającej od 15 marca akcji #LOTdoDomu.
LO8552 wystartuje ze stolicy Argentyny o godzinie 17:30 i po locie bez międzylądowania spodziewany jest w stolicy Polski o godz. 13:30 w czwartek. To najdłuższy w historii taki rejs krajowego przewoźnika. Na pokładzie Boeinga 787-9 znajdą się rodacy wracający do kraju w ramach operacji #LOTdoDomu z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Maszyny PLL LOT w ostatnich tygodniach latają także z Sydney, skąd jest do stolicy Polski aż 15 585 km, ale rejsy odbywają się z międzylądowaniem w Singapurze. Ponadto Dreamliner narodowego przewoźnika zabrał rodaków z Limy w Peru i meksykańskiego Cancun, skąd bezpośrednio jest 9299 km.

Operacja #LOTdoDomu wystartowała 15 marca. Specjalne rejsy czarterowe w różne regiony świata umożliwiają powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom. Zakończenie akcji planowane jest na 5 kwietnia. Ostatnie rejsy odlecą do Polski z Londynu, Sztokholmu, Bergen i Zurychu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony