Partner serwisu

Dreamliner PLL LOT poleci z grupą Żydów z USA do Rumunii

Rafał Dybiński 02.11.2021

Dreamliner PLL LOT poleci z grupą Żydów z USA do Rumunii
fot. PLL LOT
Polskie Linie Lotnicze LOT zrealizują po raz pierwszy w historii na początku listopada 2021 rok rejs czarterowy z Nowego Jorku do Satu Mare – informuje serwis "Boarding Pass".
Grupa ponad 200 Żydów, którzy wezmą udział w inauguracji synagogi w Sighetu Marmației (Syhot Marmaroski) przy granicy z Ukrainą, poleci w środę z największego miasta Stanów Zjednoczonych do Rumunii boeingiem 787-9.

Dreamliner narodowego przewoźnika znad Wisły wystartuje z nowojorskiego lotniska Newark-Liberty wieczorem 3 listopada o godz. 23:55. Lądowanie rejsu LO7515 w Satu Mare przewidziano na czwartek 4 listopada około godz. 14:20 lokalnego czasu. Lot potrwa w sumie osiem i pół godziny.

Jak donosi "Boarding Pass", po wysadzeniu pasażerów w Rumunii oraz zatankowaniu szerokokadłubowiec odleci do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina przewidziano na godz. 16:50.

Możliwości portu w Satu Mare trochę komplikują operację. Droga startowa tego lotniska ma bowiem długość 2500 metrów i szerokość 45 metrów. Boeing 787-9 potrzebuje normalnie do startu przynajmniej 2800 metrów, jednak tylko wtedy, gdy jego całkowita masa startowa jest zbliżona do maksymalnej dopuszczalnej (MTOW).

Dreamliner wystartuje jednak w stronę stolicy Polski prawie pusty, więc jego całkowita masa startowa będzie znacznie poniżej maksymalnej dopuszczalnej. To oznacza, że szerokokadłubowiec będzie mógł bezpiecznie nie tylko wylądować, ale również wystartować z Satu Mare. To będzie też dla tego lotniska w Rumunii także wyjątkowy dzień, bowiem nigdy wcześniej nie obsługiwano z tego portu tak dużego samolotu. Wcześniej często lądowały w Satu Mare jedynie szerokokadłubowe airbusy A310 linii lotniczych TAROM, obsługujące połączenia Bukareszt – Satu Mare – Nowy Jork oraz Bukareszt – Satu Mare – Chicago.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony