Partner serwisu

LOT: Problemy z rejsem z Sydney. Będzie kolejny lot [Aktualizacja]

simetra 29.03.2020

arrow
arrow
LOT: Problemy z rejsem z Sydney. Będzie kolejny lot [Aktualizacja]
Fot. Grahame Hutchison, www.16right.com
LOT: Problemy z rejsem z Sydney. Będzie kolejny lot [Aktualizacja]
LOT: Problemy z rejsem z Sydney. Będzie kolejny lot [Aktualizacja]
LOT: Problemy z rejsem z Sydney. Będzie kolejny lot [Aktualizacja]
Dreamliner PLL LOT dotarł do Sydney skąd zabrał przebywających w Australii Polaków. Połączenie jest realizowane w ramach programu repatriacyjnego #LOTdoDomu. Jak jednak poinformowała WP, nie wszyscy obywatele polscy weszli na pokład, przyleci po nich kolejny samolot.
Tydzień temu pisaliśmy o tym, że premier Matusz Morawiecki zaangażował się w organizowanie transportu powrotnego dla osób chcących wrócić z Australii. „Dotarły do mnie niepokojące informacje na temat sytuacji Polaków przebywających na Filipinach i konieczności przygotowania dla nich specjalnych lotów powrotnych. Interweniowałem w tej sprawie w PLL LOT i w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Właśnie otrzymałem informacje, że potwierdzono już loty z Cebu i Manili na Filipinach oraz z Hanoi w Wietnamie oraz z Sydney w Australii. Odbędą się w najbliższym możliwym terminie, czyli w sobotę” – napisał wówczas na swoim profilu na Facebooku.

Te zapowiedzi udało się zrealizować. Boeing 787-9 Dreamliner SP-LSA dotarł do Sydney w sobotę rano polskiego czasu i zabrał już pasażerów w rejs powrotny. Niestety, nie wszystkich – na lotniku czekała ich niemiła niespodzianka, ponieważ rejs został przesunięty na wcześniejszą godzinę. Dodatkowo przewoźnik sprzedał więcej biletów niż było miejsc, wystąpił tzw. overbooking. W efekcie na pokład nie weszło 10 do 15 pasażerów.

– Informacja o przesunięciu lotu była wyświetlana w kilku miejscach na lotnisku w Sydney. To raczej sztuczny problem, bowiem żeby się odprawić przy takiej podróży, przyjeżdża się na lotnisko na wiele godzin wcześniej – mówił w rozmowie z WP Krzysztof Moczulski, dyrektor PLL LOT. Jak dodał, obywatele polscy polecą kolejnym rejsem, który nastąpi około 1 kwietnia.

Połączenie z Sydney do Warszawy będzie realizowane z międzylądowaniem w Singapurze, lot będzie trwał około 22 godziny.

Z przekazany przez LOT informacji wynika, że do Polski, w ciągu dwunastu dni operacji #LOTdoDomu, wróciło już powróciło ponad 37 tys. osób. Polski przewoźnik wykonał w tym okresie 275 rejsów, wykorzystując 44 samoloty ze wszystkich typów we flocie.

W związku z decyzją polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do dnia 11 kwietnia 2020 roku włącznie, podyktowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, loty zaplanowane w dniach 29 marca–11 kwietnia 2020 roku zostały odwołane. Zgodnie z decyzją rządu polskiego operacja #LOTdoDomu w obecnym kształcie będzie kontynuowana do 5 kwietnia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony