Partner serwisu

Dreamliner PLL LOT dostarczył sprzęt do Indii w ramach walki z pandemią

Rafał Dybiński 07.05.2021

Dreamliner PLL LOT dostarczył sprzęt do Indii w ramach walki z pandemią
fot. LSAirportServices
Polskie Linie Lotnicze LOT dostarczyły 100 koncentratorów tlenu do Indii w ramach walki z pandemią - poinformował narodowy przewoźnik w oficjalnym komunikacie. Rejsy obsłużył boeing 787-9 Dreamliner o rejestracji SP-LSG.
Ostatniej doby w w drugim najludniejszym kraju świata padł znów rekord: 412 262 zakażenia koronawirusem i 3980 zgonów. Kolejna fala epidemii COVID-19 pogrążyła miejscowy system opieki zdrowotnej i rozprzestrzeniła się z miast na rozległe tereny wiejskie.

Według danych miejscowego resortu zdrowia liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła w czwartek 21 mln, a liczba zmarłych w związku z COVID-19 zbliża się do 250 tys. Eksperci twierdzą, że rzeczywista liczba zachorowań w Indiach może być od pięciu do dziesięciu razy większa niż podają oficjalne dane.

Według Agencji Reutera szpitale walczą o łóżka i tlen dla pacjentów w odpowiedzi na gwałtowny wzrost zakażeń. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała w cotygodniowym raporcie, że na Indie przypada już prawie połowa przypadków koronawirusa, zgłoszonych na całym świecie w zeszłym tygodniu oraz jedna czwarta zgonów.

Kryzys związany z COVID-19 jest najbardziej dotkliwy w stołecznym Delhi, ale również na obszarach wiejskich, gdzie mieszka prawie 70 proc. z blisko 1,4 mld mieszkańców kraju, a ograniczony dostęp do publicznej opieki zdrowotnej stanowi jeszcze większe wyzwanie.

Premier Indii Narendra Modi jest szeroko krytykowany za to, że nie działał wcześniej, aby stłumić drugą falę epidemii, gdy w ostatnich tygodniach święta religijne i wiece polityczne przyciągnęły dziesiątki tysięcy ludzi, stając się ogniskami rozprzestrzeniania się koronawirusa na wielką skalę. Wzrost liczby zakażeń zbiegł się również z drastycznym spadkiem liczby szczepień z powodu problemów z dostawami i zaopatrzeniem, mimo że Indie są głównym producentem szczepionek na świecie.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony