Partner serwisu

Dreamliner LOT-u poleciał do Wuhan po sprzęt medyczny

Emilia Derewienko 12.05.2020

Dreamliner LOT-u poleciał do Wuhan po sprzęt medyczny
fot. Piotr Bożyk
Boeing 787 Polskich Linii Lotniczych LOT wystartował we wtorek (12 maja) z Warszawy do Wuhan w Chinach – miasta, z którego rozprzestrzenił się koronawirus. To pierwszy z trzech lotów medical cargo, operowanych przez LOT Cargo do tego miejsca.
Dreamliner narodowego przewoźnika wystartował z Lotniska Chopina we wtorek (12 maja) po godzinie 7:00 rano. LOT wykonała maszyna o rejestracji SP-LSF. LOT Cargo wykonał tym samym pierwszy z trzech rejsów medical cargo zaplanowanych do Wuhan.

Operacja ma na celu transport do Polski materiałów ochronnych i sprzętu medycznego z największego ośrodka produkcyjnego w Chinach. „Każdy nowy kierunek na mapie połączeń LOT Cargo jest szczegółowo analizowany pod względem operacyjnym i realizowany z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa” – zapewniły Polskie Linie Lotnicze LOT, w wiadomości przesłanej do naszej redakcji.

Podczas wszystkich rejsów w ramach operacji #CARGOdlaPolski obowiązują specjalne procedury w tym zakresie – załogi obsługujące transporty z Chin nie opuszczają pokładu samolotów podczas załadunku, zaś samoloty są dezynfekowane po każdym powrocie do kraju.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo