Partner serwisu

Dreamliner EgyptAir poleci bezpośrednio z Sydney do Kairu

Rafał Dybiński 22.04.2020

Dreamliner EgyptAir poleci bezpośrednio z Sydney do Kairu
Fot. EgyptAir
Dreamliner EgyptAir poleci 27 kwietnia bez żadnego międzylądowania z Sydney do Kairu – poinformował przewoźnik z północy Afryki na Twitterze.
Boeing 787-9 pokona dystans 14432 km, czyli 8968 mil, w siedemnaście godzin i 55 minut. Na jego pokładzie znajdzie się miejsce dla ładunków pilnej potrzeby oraz wracających do kraju obywateli Egiptu.

Start maszyny z głównego ośrodka Nowej Południowej Walii zaplanowano na godzinę 13:00 lokalnego czasu, a lądowanie szacowane jest na godzinę 22:55 obowiązującego czasu nad Nilem.

EgyptAir to narodowe linie lotnicze z główną siedzibą w Kairze. Oferują kilkadziesiąt połączeń z Europą, Bliskim Wschodem, Azją, Ameryką Południową i Północną. Przewoźnik jest członkiem Arab Air Carriers Organization, a od 11 lipca 2008 roku również pełnoprawnym członkiem sojuszu Star Alliance, największego takiego na świecie.

Charakterystyczne logo linii przedstawia Horusa. W mitologii symbolizuje skrzydlatego boga słońca z głową sokoła. Narodowy przewoźnik Egiptu dysponuje flotą 66 samolotów, w tym dominujących 29 Boeingów 737-800, które obsługują w sumie 73 destynacje. Głównym hubem jest port lotniczy w Kairze, a poza tym linia ma swoje bazy w portach Burdż al-Arab, Hurghadzie, Luksorze oraz Szarm el-Szejk. EgyptAir zatrudniała przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 dziewięć tysięcy pracowników.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo