Partner serwisu

Dreamliner Air New Zealand doleci do JFK. Jedna z najdłuższych tras świata

Rafał Dybiński 26.03.2022

Dreamliner Air New Zealand doleci do JFK. Jedna z najdłuższych tras świata
Fot. Air New Zealand
Linie lotnicze Air New Zealand uruchomią we wrześniu jedną z najdłuższych tras na świecie. Rejsy między Auckland i nowojorskim portem JFK zaplanowano trzy razy w tygodniu. Podróż boeingiem 787-9 potrwa 17 godzin i 35 minut!
Dłuższe połączenie bez międzylądowania oferują jedynie Singapore Airlines. Przelot między nowojorskim lotniskiem JFK i państwem-miastem Singapur trwa 18 godzin i 40 minut.

Pierwotnie Dreamlinery Air New Zealand miały latać z Auckland do portu Newark-Liberty, ale trasa została wstrzymana z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Rejsy planowano wykonywać również trzy razy w tygodniu.

Narodowy przewoźnik Nowej Zelandii odradza powoli w ten sposób swoją sieć długodystansowych połączeń po kryzysie wywołanym wirusem COVID-19. Jego oferowanie na dalekich trasach w najbliższym sezonie zimowym na półkuli południowej będzie na poziomie dopiero od 15 do najwyżej 20 proc. w odniesieniu do statystyk sprzed trzech lat.

– Stany Zjednoczone zawsze były dla nas kluczowym rynkiem. Nowa trasa cementuje nasze zaangażowanie w rosnące możliwości turystyczne obu krajów – podkreślił Greg Foran, prezes Air New Zealand. – W ciągu sześciu lat poprzedzających pandemię liczba podróżujących między USA i Nową Zelandii podwoiła się, więc spodziewamy się, że nasza długo wyczekiwana usługa będzie niezwykle efektywna przez cały rok – dodał Foran.

Boeiing 787-9 Dreamliner obsługujący trasę Auckland – Nowy Jork zaoferuje pasażerom 27 foteli w klasie biznes, 33 miejsca w klasie premium i 215 w klasie ekonomicznej. – Wiemy, że prawie trzy czwarte przylatujących turystów z USA podróżuje poza główne ośrodki Nowej Zelandii, więc gdy nasi nowi klienci przybędą do Auckland, mamy dla nich połączenia z 20 różnymi regionami w całym kraju. Wszystkie są osiągalne w ciągu dwóch godzin – podsumował Foran.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony