Partner serwisu

Docelowa baza LPR w Michałkowie nie powstanie? Wciąż nie ma wykonawcy

Justyna Urbaniak 18.10.2017

Docelowa baza LPR w Michałkowie nie powstanie? Wciąż nie ma wykonawcy
Fot. www.lpr.com.pl
Uruchomienie docelowej bazy LPR w Michałkowie planowano na koniec 2018 roku. Na drodze do realizacji inwestycji stanęły jednak problemy z wyborem wykonawcy. Do przetargu zgłosiła się jedna firma, proponując budżet znacznie przewyższający wstępne założenia.
Przetarg na budowę budynku służącego potrzebom Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz z wykonaniem przyłączy dla bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego ogłoszony został na początku września. Termin składania ofert przekładano kilkukrotnie ze względu na brak chętnych. Ostatecznie, zgłosiła się jedna firma, proponując za wykonanie zadania 7,5 mln zł. To o 2 mln zł więcej, niż założyło LPR.

Jak podaje lokalny serwis ostro24.tv przetarg prawdopodobnie zostanie unieważniony a LPR będzie szukało wykonawcy do skutku. W związku z zaistniałą sytuacją nie wykluczone jest również, że sama realizacja inwestycji przesunie się w czasie. 

Obecnie śmigłowiec LPR stacjonuje w tzw. bazie tymczasowej na terenie lotniska Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie. Michałków jest drugą bazą LPR w Wielkopolsce, po poznańskiej Ławicy. Zabiegi o to, by działała jak należy, trwają od początku 2015 roku.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe to w tej chwili 22 bazy (w tym jedna sezonowa – w Koszalinie), 27 helikopterów i 2 samoloty Piaggio P.180 Avanti. Rok 2016 przyniósł spore zmiany – pojawiły się 4 nowe śmigłowce i otwarto 4 nowe bazy: w Opolu, Sokołowie Podlaskim, Ostrowie Wielkopolskim oraz Gorzowie Wielkopolskim. LPR finansowane jest przez Ministerstwo Zdrowia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony