Partner serwisu

Do Holandii z dwoma testami. Ostatni musi być zrobiony 4 godziny przed lotem

Red. ed 14.03.2021

Do Holandii z dwoma testami. Ostatni musi być zrobiony 4 godziny przed lotem
fot. Port Lotniczy Gdańsk
Do Holandii można odbyć podróż tylko z dwoma testami zrobionymi maksymalnie 72 i 4 godziny przed wjazdem do tego kraju lub jednym, wykonanym nie później niż 12 godzin przed podróżą.
Planujący podróż do Królestwa Niderlandów samolotem, autokarem, pociągiem, statkiem i promem z krajów oznaczonych kodem pomarańczowym lub czerwonym (w tym z Polski) muszą okazać przewoźnikowi przed rozpoczęciem podróży negatywny wynik testu na koronawirsa.

Możliwe są dwie opcje. Albo negatywny wynik testu molekularnego PCR na Sars-Cov-2/COVID-19, do którego materiał pobrano nie później niż 12 godzin przed rozpoczęciem podróży (boarding) albo negatywne wyniki dwóch testów: molekularnego PCR na Sars-Cov-2/COVID-19, do którego materiał pobrano nie wcześniej niż 72 godziny przed przybyciem do Holandii oraz szybkiego testu antygenowego, do którego materiał pobrano nie wcześniej niż 4 godziny przed rozpoczęciem podróży. Testowaniom nie muszą się poddawać dzieci do 13 roku życia.

Obowiązek okazania szybkiego testu antygenowego nie dotyczy pasażerów tranzytowych w ruchu lotniczym, jeżeli nie opuszczają terminala holenderskiego lotniska.

Ze względu na wprowadzone w poszczególnych krajach ograniczenia dla podróżujących należy przed przejazdem przez Holandię drogą lądową, morską i powietrzną zapoznać się z warunkami wjazdu i ograniczeniami związanymi z COVID-19 w kraju docelowym. Przesiadka drogą lotniczą, bez zalecenia odbycia kwarantanny, jest możliwa pod warunkiem przeprowadzenia jej w ciągu 48 godzin i nieopuszczania międzynarodowej strefy tranzytowej. Należy stosować się do ograniczeń i nakazów obowiązujących na lotniskach i dworcach.

W Holandii nie ma obowiązku kwarantanny. Miejscowe władze stanowczo zalecają poddanie się 10-dniowej samoizolacji po powrocie z krajów oznaczonych kodem pomarańczowym i czerwonym. Czas kwarantanny może zostać skrócony do 5 dni pod warunkiem przeprowadzenia testu PCR. Można się umówić na test nawet, jeśli nie ma się żadnych objawów. Jeśli test wykaże, że nie ma zakażenia, można zakończyć własną kwarantannę.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo