Partner serwisu

Dniepr modernizuje lotnisko. „Będzie jednym z najlepszych na Ukrainie"

Rafał Dybiński 17.09.2020

Dniepr modernizuje lotnisko. „Będzie jednym z najlepszych na Ukrainie"
fot. dp.gov.ua
Szef Obwodowej Administracji Państwowej w Dnieprze Ołeksandr Bondarenko poinformował o rozpoczęciu prac przy budowie nowego terminala i pasa startowego modernizowanego lotniska. Docelowo obiekt ma obsłużyć w przyszłości 1,6 mln pasażerów rocznie z możliwością podwojenia tej liczby.
– Ten projekt jest priorytetem dla tego regionu. Nowoczesny port to marzenie jego mieszkańców i mnie osobiście. Dążymy do szybkiego rozwoju – podkreślił Bondarenko. – To dla nas prawdziwie historyczne wydarzenie. Port będzie nowoczesny i bezpieczny. Na jego pasie startowym wylądują największe samoloty świata nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych – dodał Bondarenko.

Prace przygotowawcze rozpoczęło dziesięć załóg budowlanych. – Roboty nie wpływają na bieżące funkcjonowanie lotniska. Pierwszym etapem będzie instalacja sprzętu meteorologicznego, podstacji transformatorowych oraz 15 km sieci przewodów zasilających. Zakończenie tych prac pozwoli na rozpoczęcie głównych robót po rozstrzygnięciu przetargu na wybór generalnego wykonawcy – wyjaśnił Ołeh Tarasiuk, szef państwowego przedsiębiorstwa Fininpro, partycypującego w inwestycji. 

Nowy pas startowy będzie miał 3200 metrów długości i zostanie wyposażony w nowoczesny system nawigacji oraz sygnalizacji świetlnej. – Obecnie nasz port nie spełnia wymogów współczesnego lotnictwa. Został bowiem zbudowany w połowie ubiegłego wieku – przyznał Kyrył Chomjakow, szef rządowej agencji ds. Projektów Infrastrukturalnych. – To już nasze trzecie podejście do budowy tego lotniska. Wcześniej projekty powstały przed piłkarskim Euro 2012 i koszykarskim Euro 2015. Po raz pierwszy jednak widzimy prawdziwe efekty – podsumował Chomjakow.

Nowy terminal międzynarodowy i terminal VIP powstaną w jednym kompleksie, budowanym przez ukraińską grupę przemysłową DCH. W pobliżu powstanie biurowiec dla pracowników resortów i parking na 1200 miejsc. – Nasz projekt składa się z kilku etapów. Pierwszy to budowa infrastruktury. Drugi to rozwój samego lotniska i geografia tras. To długofalowa praca, która rozpoczyna się z budową terminalu. Za dwa, trzy lata zobaczymy nowy obiekt. Będzie jednym z najlepszych na Ukrainie pod względem logistyki i jakości – zapewnia Wołodymyr Wasyłczenko, szef grupy projektowej DCH ds. budowy Międzynarodowego Portu Lotniczego w regionie Dniepru.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony