Partner serwisu

DHL rozpoczął przenoszenie brytyjskich B757F do nowej austriackiej linii cargo

Avgeek 11.11.2021

arrow
arrow
DHL rozpoczął przenoszenie brytyjskich B757F do nowej austriackiej linii cargo
Fot. DHL © Christian Husar
DHL rozpoczął przenoszenie brytyjskich B757F do nowej austriackiej linii cargo
DHL rozpoczął przenoszenie brytyjskich B757F do nowej austriackiej linii cargo
DHL rozpoczął przenoszenie brytyjskich B757F do nowej austriackiej linii cargo
DHL Express świętował we wtorek (9 listopada) uruchomienie swojej nowo powstałej linii cargo DHL Air Austria, która obecnie ma siedzibę na lotnisku w Wiedniu. Inauguracyjny lot pierwszego zarejestrowanego boeinga B757F w Austrii odbył się również w obecności kluczowych partnerów i władz lotniczych, takich jak Federalne Ministerstwo ds. Klimatu, Środowiska, Energii, Mobilności, Innowacji i Technologii oraz Austro Control.
DHL Express utworzył w Austrii nową linię lotniczą, która będzie obsługiwała flotę 18 frachtowców boeing B757F. Linia DHL Air Austria skoncentruje się na europejskich lotach cargo, zatrudniając około 176 pilotów. Warte odnotowania jest to, że DHL rozpoczął rozmowy z austriackimi regulatorami w lutym br., a nowy przewoźnik otrzymał certyfikat przewoźnika lotniczego i koncesję 18 października tego roku. Dyrektor zarządzająca DHL Air Austria, Barbara Achleitner, mówi, że uzyskanie zezwoleń – w zaledwie dziewięć miesięcy – to „moment historyczny”.

Trzy B757-200F zostały już zarejestrowane w Austrii (OE-LNJ, OE-LNX i OE-LNZ), a pozostałych 15 dołączy do floty do końca pierwszego kwartału 2022 r. Samoloty zostały przeniesione z brytyjskiego oddziału DHL (DHL Air), którego flota zostanie uszczuplona z 27 do dziewięciu samolotów: pięciu B757F i czterech B767-300F.

Przewoźnicy w Wielkiej Brytanii musieli zrestrukturyzować swoją działalność od czasu wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, ponieważ nie mają już swobód wewnątrzunijnych przyznanych unijnym liniom lotniczym. Warto dodać, że Austria została wybrana jako centrum regulacyjne przez brytyjskiego easyJeta, który utworzył EasyJet Europe i przeniósł dużą liczbę brytyjskich samolotów do austriackiego rejestru w celu utrzymania usług wewnątrz UE.

- Po przeanalizowaniu kilku opcji w różnych krajach europejskich, Austria została wybrana jako optymalna lokalizacja dla nowej linii cargo. Oprócz stabilnych warunków politycznych i ekonomicznych oraz doskonałej światowej reputacji krajowych władz lotniczych, lokalizacja oferuje również najlepsze warunki geograficzne w sercu Europy - można przeczytać w komunikacie DHL Express. W ramach restrukturyzacji DHL Air Austria utworzy w Wiedniu ponad 50 nowych stanowisk pracy do obsługi harmonogramów, szkoleń i planowania lotów.

- Dzięki temu ważnemu krokowi czynimy naszą sieć frachtu lotniczego w Europie bardziej elastyczną i stabilną. Jednocześnie w dalszym ciągu zaspokajamy wysokie zapotrzebowanie naszych klientów na transgraniczne dostawy ekspresowe i zapewniamy im wystarczającą przepustowość - powiedział szef DHL Express Austria, Ralf Schweighofer.

Austriacki sekretarz stanu ds. lotnictwa Magnus Brunner mówił, że nowy przewoźnik jest „ważnym impulsem” dla sektora lotniczego kraju i jego szerszej gospodarki, a decyzja o lokalizacji wysyła „silny sygnał”.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony