Partner serwisu

DHL Express wzmacnia flotę samolotów. Kolejne frachtowce A321-200

Red. ed 25.02.2021

DHL Express wzmacnia flotę samolotów. Kolejne frachtowce A321-200
fot. DHL Express
DHL Express i SmartLynx Malta ogłosiły podpisanie umowy partnerskiej. Dwa frachtowce Airbus A321-200, dostosowane do międzynarodowego transportu cargo dołączą do europejskiej floty lotniczej firmy.
Nowy, technicznie zaawansowany typ floty wąskokadłubowej zwiększa zdolności przewozowe, dzięki czemu może sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na międzynarodowy ekspresowy transport ładunków. Wprowadzenie najbardziej oszczędnego samolotu w swojej klasie wpłynie na ograniczenie emisji CO2 DHL Express, zgodnie z przyjętą strategią zerowej emisji do 2050 roku.

– Jako DHL Express jesteśmy dumni z bycia światowym pionierem w branży międzynawowych przesyłek ekspresowych m.in. poprzez wprowadzania do swojej floty najnowszej i ekologicznej generacji samolotów – mówi Edwin Osiecki, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w DHL Express Polska. – Ciągłe unowocześnianie naszych zasobów o wydajne i niezawodne samoloty towarowe jest bardzo ważne aby skutecznie realizować eksport lub import przesyłek dla na naszych klientów. Udane włączenie Airbus A330-300P2F sprawiło, że naturalną koleją rzeczy stało się dodanie do naszej sieci lotniczej mniejszych samolotów z rodziny A321 – dodaje.

SmartLynx to spółka należąca do Avia Solutions Group, największej lotniczej grupy biznesowej z Europy Środkowo-Wschodniej, która ma bogate doświadczenie w obsłudze samolotów z grupy A321. Partnerstwo DHL Express z SmartLynx Malta jest potwierdzeniem rosnącego zapotrzebowania na ładunki lotnicze. Zwiększony popyt na przesyłki e-commerce, a także produkty ochronne i medyczne, wymagają dodatkowej przestrzeni dla przesyłek lotniczych. Oszczędny Airbus A321-200 osiąga efektywny poziom redukcji emisji CO2 w porównaniu z modelami frachtowców podobnej klasy. Inwestując w ten typ samolotów, DHL Express potwierdza swoje zaangażowanie w ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz zrównoważony przewóz towarów drogą powietrzą.

– Wspierając DHL Express dwoma frachtowcami, nasz partner zwiększa gotowość firmy do reagowania na rosnące zapotrzebowanie na ładunki lotnicze – mówi Zygimantas Surintas, prezes SmartLynx Malta. – Ten postęp jest istotnym krokiem naprzód w naszych strategicznych planach na przyszłość. DHL Express jest wiodącym międzynarodowym przewoźnikiem lotniczym, a silne partnerstwo jest decydującym czynnikiem dla dalszego rozwoju naszej działalności w bardziej zrównoważony sposób – podkreśla.

W 2021 roku DHL Express ma w planach dołączenie dwóch dodatkowych samolotów A321F oraz trzech kolejnych do 2022 roku. Celem biznesowym firmy jest umocnienie swojej pozycji jako lidera w transporcie międzynarodowych przesyłek ekspresowych drogą lotniczą w ciągu najbliższych trzech lat.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony