Partner serwisu

DHL Express uruchamia nowe połączenia cargo z Europy do Chin

Redakcja/inf. pras. 16.06.2022

DHL Express uruchamia nowe połączenia cargo z Europy do Chin
fot. DHL Express
DHL Express, firma obsługująca międzynarodowe ekspresowe przesyłki lotnicze, uruchomiła nową trasę cargo, łączącą Chiny i rynek europejski. W ten sposób operator zwiększy przepustowość połączeń lotniczych w tej części świata. Celem DHL Express jest ułatwienie przepływów handlowych z południowymi Chinami oraz zwiększenie dostępu europejskich firm, konsumentów do dóbr i towarów z Azji.
– Uruchomienie nowej trasy jest odpowiedzią na ciągle rosnące potrzeby naszych klientów. Chiny bowiem to główny kierunek, skąd polskie przedsiębiorstwa importują towary. W ubiegłym roku liczba przesyłek z Państwa Środka była o ok. 50 proc. większa niż z USA czy Niemiec – podkreślił Edwin Osiecki, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w DHL Express Polska.

– Polscy konsumenci i przedsiębiorstwa najczęściej z Chin zamawiają elektronikę (części i podzespoły, narzędzia elektryczne, elektronikę użytkową i sprzęt domowy), a także odzież, dobra konsumpcyjne, części do aut, sprzęt budowlany i urządzenia medyczne. W samym 2021 roku import sprzętu elektronicznego z rynku chińskiego do Polski wzrósł aż o 66 proc. w porównaniu do 2020 roku – dodał Osiecki.

Nowa trasa jest obsługiwana przez AeroLogic GmbH, towarowe linie lotnicze założone wspólnie przez DHL Aviation i Lufthansę Cargo. Spółka planuje sześć dodatkowych lotów tygodniowo w obie strony, które mają się odbywać z lotniska w Shenzhen (Chiny) do Lipska w Niemczech przez Delhi w Indiach. Połączenie będzie realizowane na pokładzie Boeinga 777F. Frachtowce należące do DHL charakteryzują się większą wydajnością w porównaniu do swoich poprzedników oraz spełniają najnowocześniejsze normy w zakresie zrównoważonego rozwoju lotnictwa. Nowe połączenia na trasie Europa-Chiny zwiększą przepustowość transportu towarów drogą lotniczą o ponad 500 ton.

– Mamy wielkie nadzieje w związku z uruchomieniem nowych połączeń na trasie pomiędzy Shenzhen a Lipskiem. Dynamicznie rozwijająca się międzynarodowa wymiana handlowa stawia przed nami nowe wyzwania, a sytuacja zastana po pandemii na międzynarodowych rynkach wymaga od nas dodatkowych działań, aby odbudować zerwane łańcuchy dostaw. Ponadto chcemy zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na ekspresowe usługi logistyczne i wspierać naszych klientów w skalowaniu ich biznesu i rozwoju na całym świecie – podsumował Osiecki, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w DHL Express Polska.

W październiku ubiegłego roku DHL Express uruchomił również trasę z Shenzhen do Los Angeles. Obecnie DHL Express obsługuje łącznie już ponad 30 lotów tygodniowo z Shenzhen Gateway.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony