Partner serwisu

Delta wznowi wiosną rejsy z Pragi do Nowego Jorku

Rafał Dybiński 12.10.2021

Delta wznowi wiosną rejsy z Pragi do Nowego Jorku
fot. Delta Air Lines
Linie lotnicze Delta Air Lines wznowią od 26 maja 2022 roku bezpośrednie rejsy z Pragi do nowojorskiego portu JFK - poinformowano w oficjalnym komunikacie lotniska stolicy Czech.
Jeden z trzech największych przewoźników powietrznych Stanów Zjednoczonych planuje obsługiwać trasę do siedmiu razy w tygodniu. Rejsy będą realizowane boeingiem 767-300.

– To doskonała wiadomość, szczególnie dla wszystkich czeskich pasażerów, którzy po po dwóch latach przerwy będą mogli znów cieszyć się wygodnym i szybkim połączeniem na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Loty do Nowego Jorku były bowiem jednymi z najatrakcyjniejszych długodystansowych połączeń z Pragi w 2019 roku – podkreślił Jiří Pos, prezes zarządu praskiego lotniska.

– Odnowienie trasy jest między innymi wynikiem udanych negocjacji podczas światowego forum, które obecnie odbywa się w Mediolanie we Włoszech. Przed obecnym kryzysem między Pragą a Nowym Jorkiem latało w każdym roku ponad 70 tys. pasażerów, co daje duży potencjał tych bezpośrednich połączeń – podsumował Pos.

– Cieszymy się, że wracamy na rynek czeski. Możemy teraz zaoferować pasażerom wygodne i szybkie połączenie z Pragi do Nowego Jorku oraz tranzytowo do wielu miejsc w obu Amerykach – stwierdził Guido Hackel, przedstawiciel Delta Air Lines na terenie Austrii, Czech oraz Słowacji.

– Przywrócenie bezpośredniego połączenia ze Stanami Zjednoczonymi jest absolutnie niezbędne z punktu widzenia turystyki przyjazdowej. Pozwoli nam to na kontynuację stałego wzrostu liczby podróżnych z USA, którymi cieszyliśmy się przed kryzysem wywołanym wirusem COVID-19. Turyści ze Stanów Zjednoczonych są mile widzianą klientelą przedsiębiorców nie tylko w Pradze, ale także w innych bliskich nam regionach. Amerykanów charakteryzuje bowiem chęć dłuższego pobytu i odwiedzania miejsc poza stolicą – dodał Jan Herget, dyrektor CzechTourism.

Port lotniczy w Pradze przed pandemią oferował w sumie piętnaście długodystanowych połączeń do różnych regionów świata. Obecnie wznowiono jedynie rejsy do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Dohy w Katarze. Stolica Czech dopiero w sezonie zimowym zyska loty czarterowe do bardziej odległych egzotycznych miejsc docelowych. Priorytetem dla zarządzających portem w Pradze jest teraz odnawianie kolejnych regularnych tras międzykontynentalnych, takich właśnie jak potwierdzone przez Delta Air Lines połączenie do Nowego Jorku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony