Partner serwisu

Delta połączy Los Angeles z Tahiti oraz Paryż z Las Vegas

Rafał Dybiński 10.08.2022

Delta połączy Los Angeles z Tahiti oraz Paryż z Las Vegas
fot. Delta Air Lines
Linie lotnicze Delta Air Lines połączą na początku przyszłego roku Paryż z Las Vegas - informuje "Air Journal". Ponadto przewoźnik z Atlanty uruchomi ze swojego głównego węzła rejsy do Tel Awiwu i Kapsztadu, a także sezonową trasę między Los Angeles i Tahiti.
Drugie pod względem wielkości floty linie lotnicze Stanów Zjednoczonych najszybciej pojawią się na lotnisku Papeete-Faa'a. Rejsy na Tahiti obsłuży trzy razy w tygodniu szerokokadłubowy boeing 767-300ER, począwszy od 17 grudnia. Odrzutowiec oferuje podróżnym 26 foteli w klasie biznes, 35 foteli w klasie Comfort + oraz 165 miejsc w klasie ekonomicznej.

Wyloty z Los Angeles zaplanowano we wtorki, czwartki, a także w soboty o godz. 11:10. Lądowanie w Papeete przewidziano o godz. 18:10 lokalnego czasu. Rejs powrotny wystartuje z Tahiti o godz. 20:10 i dotrze do Kalifornii o godz. 6:40 następnego dnia.

Delta Air Lines będą konkurować bezpośrednio na tej atrakcyjnej trasie z liniami Ar Tahiti Nui oraz Air France. Pośrednio natomiast przewoźnik z Atlanty będzie rywalizować z United Airlines i niskokosztowymi French Bee, które latają do Papeete z San Francisco.

Dwie nowe dalekie trasy z Atlanty

Również od 17 grudnia, ale w rozkładzie rejsów ze stolicy stanu Georgia, pojawi się Kapsztad. Rejsy do najstarszego i drugiego pod względem wielkości miasta w Republice Południowej Afryki zaplanowano trzy razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki, czwartki oraz soboty.

Loty do Kapsztadu obsłużą airbusy A350-900, oferujące 32 fotele w klasie biznes, 48 w klasie Comfort + oraz 226 w klasie ekonomicznej. To będzie druga trasa Delta Air Lines do RPA. Wcześniej ruszyły bowiem codzienne rejsy do Johannesburga. Na trasie do Kapsztadu przewoźnik z Atlanty będzie konkurować jedynie z United Airlines.

Wyloty do RPA ustalono na godz. 20:50. Lądowanie w miejscu docelowym przewidziano na godz. 18:15 lokalnego czasu następnego dnia. Rejs powrotny z Kapsztadu wystartuje z kolei o godz. 22:50 i dotrze do Atlanty o godz. 8:00 następnego dnia.

Na 8 maja przyszłego roku zaplanowano z kolei inauguracyjny lot do Tel Awiwu. Rejsy oferowane będą trzy razy w tygodniu, a konkretnie w środy, piątki oraz niedziele i obsłużą je także airbusy A350-900.

Na największym lotnisku Izraela lądują już także szerokokadłubowce Delta Air Lines wylatujące z Waszyngtonu i nowojorskiego portu JFK. Przewoźnik z Atlanty będzie w ten sposób oferować już w sumie trzynaście rejsów tygodniowo z trzech wymienionych miast USA do Tel Awiwu.

Wyloty ze stolicy stanu Georgia wyznaczono na godz. 14:00 lokalnego czasu. Lądowanie w Izraelu przewidziano na godz. 9:15 następnego dnia. Rejs powrotny z Tel Awiwu wystartuje o godz. 11:30 i dotrze do Atlanty o godz. 17:55, uwzględniając strefy czasowe.

Dwie rotacje na CES znad Sekwany

Delta Air Lines oprócz trzech wyżej opisanych tras na początku 2023 roku połączy także Las Vegas z Paryżem. To ukłon w stronę klientów wybierających się na Consumer Electronic Show (CES) do stanu Nevada. Dwie rotacje obsłużą airbusy A330-300, które mogą zabrać na pokład 263 pasażerów. Wyloty ze stolicy Francji zaplanowano 3 i 4 stycznia, natomiast rejsy powrotne 8 i 9 stycznia.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony