Partner serwisu

Delta Air Lines zawiesi od 8 lipca 11 krajowych tras i rejsy do Ottawy

Rafał Dybiński 22.06.2020

Delta Air Lines zawiesi od 8 lipca 11 krajowych tras i rejsy do Ottawy
fot. Piotr Bożyk
Jedenaście krajowych destynacji Delta Air Lines zostanie zawieszonych od 8 lipca – poinformował przewoźnik z Atlanty w oficjalnym komunikacie. Jedna z trzech największych linii lotniczych Stanów Zjednoczonych wykorzysta w ten sposób zezwolenie Departamentu Transportu, które dopuszcza rezygnację z 5 proc. sieci tras, pomimo uzyskania wcześniej rządowych dotacji.
Zwolnienia obowiązują do 30 września, kiedy wyczerpie się pakiet CARES, z którego skorzystało kilkunastu najważniejszych przewoźników powietrznych w Ameryce Północnej, takich jak American Airlines, United Airlines, JetBlue Airways, Alaska Airlines, Spirit Airlines, Frontier Airlines, Allegiant Air, Sun Country Airlines i Silver Airlines.

Linie lotnicze mogą w ten sposób dowolnie anulować trasy i na takie rozwiązanie zdecydowali się zarządzający siecią tras Delta Air Lines, usuwając jedenaście miast z letniego rozkładu. Przewoźnik z Atlanty od 8 lipca zawiesi świadczenie usług w porcie Aspen w stanie Kolorado, a także w portach Bangor w stanie Maine, Erie i Wilkes-Barre Scranton w stanie Pensylwania, Fort Smith w stanie Arkansas, Santa Barbara w Kalifornii, Lincoln w stanie Nebraska, New Bern/Morehead/Beaufort w Karolinie Północnej, Peoria w stanie Illinois, Williston na Florydzie oraz w mieście Flint w stanie Michigan. Żaden z tych portów nie będzie jednak bez serwisu, ponieważ co najmniej jeden inny przewoźnik będzie kontynuował loty zgodnie z warunkami Departamentu Transportu.

21 czerwca Delta Air Lines wstrzymała również połączenie z Ottawą. Usługa do stolicy Kanady zostanie zawieszona na czas nieokreślony. Według The Points Guy przewoźnik z Atlanty dokona ponownej analizy krajowych destynacji 30 września. Wcześniej linia lotnicza skonsolidowała rejsy do portów w Los Angeles, Chicago, Bostonie, Norfolk w stanie Wirginia, Cleveland w stanie Ohio, San Francisco oraz dwóch lotnisk w Nowym Jorku.

Jeden z trzech największych przewoźników powietrznych Stanów Zjednoczonych uzyskał 5,4 mld dolarów pomocy rządowej. Pieniądze są przeznaczone na wsparcie list płac linii lotniczych. Ponadto rząd będzie mógł uzyskać jeden procent udziałów przewoźnika. 1,6 mld dolarów z tego dofinansowania ma postać dziesięcioletniej niskooprocentowanej pożyczki. Linia lotnicza ze stanu Georgia dzięki konsolidacji obiektów na lotniskach i wstrzymaniu wydatków oraz obniżce wynagrodzeń kadry kierowniczej wygospodarowała już w marcu trzy mld dolarów. Państwowa pomoc uchroni przynajmniej do września ponad 85 tys. pracowników przed zwolnieniem.

Delta Air Lines zanotowała w kwietniu spadek ruchu pasażerskiego aż o 95 proc. Przewoźnik uziemił 650 maszyn i musiał zredukować rozkład lotów o 80 proc., przestawiając swoją aktywność na rejsy towarowe oraz repatriacyjne. Flota 913 samolotów linii lotniczej obsługiwała przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 trasy do 325 destynacji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony